22 Nisan 2019 Pazartesi
Anasayfa > HABERLER > Zorunlu Hizmete Alınan Okullar Öğretmene Kavuştu

Zorunlu Hizmete Alınan Okullar Öğretmene Kavuştu

22.06.2015 23:22 12 14 16 18 yazdır
Sendikamızın girişimleri sonucunda zorunlu hizmet kapsamına alınan okullar öğretmenlerine kavuştu.
Zorunlu Hizmete Alınan Okullar Öğretmene Kavuştu
Son iki yıl içerisinde sendikamızın girişimleri sonucunda zorunlu bölge hizmeti kapsamına alınan okullar il dışı atamalarda öğretmenlerine kavuştu. 2015 yılı ildışı atamalarında ilimize 290 tane öğretmen atandı. İlimize ataması yapılan bu 290 öğretmenin 182'si zorunlu hizmet kapsamına alınan okullara atanmıştır.

Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesinin il genelinde geçen sene ve bu sene yoğun gayretiyle 124 okul (Bahçe, Hasanbeyli ve Sumbas İlçelerinin tamamı, Düziçi ilçesinde 43 okul,Kadirli İlçesinde 20 okul ve Merkez İlçede 2 okul) zorunlu hizmet kapsamına alınmıştı. İl Dışı Öğretmen atamalarında Osmaniye iline atanan 290 öğretmenin 182'si bu okullara atanmıştır.

Kadirli İlçesine İl Dışı Öğretmen atamalarında Osmaniye iline atanan 290 öğretmenin 44'ü atanmıştır. Bu öğretmenlerden 20'si  zorunlu hizmet kapsamındaki okullara atanmıştır.

Düziçi İlçesine İl Dışı Öğretmen atamalarında Osmaniye iline atanan 290 öğretmenin 63'ü atanmıştır. Bu öğretmenlerden 42'si zorunlu hizmet kapsamındaki okullara atanmıştır.

Sumbas İlçesine İl Dışı Öğretmen atamalarında Osmaniye iline atanan 290 öğretmenin 20'si zorunlu hizmet kapsamındaki okullara atanmıştır.

Hasanbeyli İlçesine İl Dışı Öğretmen atamalarında Osmaniye iline atanan 290 öğretmenin 15'i zorunlu hizmet kapsamındaki okullara atanmıştır.

Bahçe İlçesine İl Dışı Öğretmen atamalarında Osmaniye iline atanan 290 öğretmenin 85'i  zorunlu hizmet kapsamındaki okullara atanmıştır.


Türk Eğitim-Sen Osmaniye Şubesi olarak zorunlu hizmet kapsamına alınan okulların öğretmen ihtiyaç sıkıntısı giderilmesine katkıda bulunmak bizler için gurur kaynağıdır.

Konuyla ilgili Şube Başkanımız Ahmet KANDEMİR tarafından yapılan açıklamada "Sendikacının ödülü çok az olur oda belki emekli olurken verilen bir plakettir. Lakin ben bir çok kez ödül aldım, ödülün tanımını yapacak olursak bence şudur; "İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır." düsturu ile hareket edersen birine verdiğin bir çözümle yol göstermenle biri" Allah razı olsun" derse işte en büyük ödül budur. Buğünkü ödülümüzde Emrah Karaüce hocamızdan geldi çok teşekkürler. Bir ücra köy okulunda ingizlice öğretmeninin atanmasına sevinen hocamız bizi de sevindirdi. Emeklerimizi boşa gitmedi. Zorunlu hizmete aldırmak için ugraştıgımız tüm bölge ve okullarımızda öğretmen patlaması yaşadık begenilmeyen öğretmeni o küçük görülen köye sürenlere inat ahanda ingilizce öğretmenimizi köylü çocuklarımızla buluşturduk. Bilen bilir bilmeyenin bilmediğini de Allah bilir. Gayemiz Allahın rızasını almaksa Allahta bildiğine göre ne mutlu bize." 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri