22 Ekim 2018 Pazartesi
Anasayfa > HABERLER > Üyelerimizin zorunluya resen atamaları iptal edildi

Üyelerimizin zorunluya resen atamaları iptal edildi

14.09.2014 19:13 12 14 16 18 yazdır
Sadece Okul Müdürlerimiz için çalışmıyor nerede bir haksızlık bir hukuksuzluk varsa mücadele ediyoruz. Kimsesizin kimsesi oluyoruz.
Üyelerimizin zorunluya resen atamaları iptal edildi
Üyemiz Fatma Akkuş SEVİGEN'in eşi Üyemiz Muzaffer Sevigen 2014 Şubat ayında il dışı eş özrü durumundan Osmaniye İli Kadirli ilçesi Koçlu Ortaokuluna Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak atanmıştır.

Yaptığımız çalışmalar sonucunda bu okul zorunlu hizmet kapsamına alınmış ve üyemiz Muzaffer Sevigen bu okulda zorunlu hizmetini yapmaktadır.

Buna rağmen yani eşi zorunlu hizmet kapsamında bir okulda görevli olan Fatma Akkuş SEVİGEN Adıyaman ili Kahta İlçesine zorunluya resen atanmıştır.

İşte zorunluya resen atama kararnamesi;
Bu durumun sebebi Fatma Akkuş SEVİGEN'in Mebbis kayıtlarında "eş durumu özründe ertelendi" yazmamasıydı, bu durumu öğrendiğimiz andan itibaren öncelikle üyemizin dilekçesi yazılarak Mebbis kayıtlarında "eş durumu özründe ertelendi" ibaresinin yazılması sağlanmıştır.

(Bu durumdaki öğretmenlerimizin Mebbis kayıtlarını inceleyerek bu gibi durumların düzeltilmesini talep etmeleri gerekmektedir.)

Ardından yeni bir dilekçe ile zorunluya resen ataması yapılan Fatma Akkuş SEVİGEN'in atamasının iptali için Milli Eğitim Bakanlığından talepte bulunuldu. Fakat yine bir karışıklıkla Bakanlık atamanın iptalini ret etmiş ve bu durumu bir resmi yazı ile bildirmiştir.

İşte atama iptal talebimizin ret edildiğine dair resmi yazı;Bu durum üzerine Şube Başkanımız Ahmet KANDEMiR bizzat MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDĞDU ve İnsan Kaynakları Öğretmen Atama Dairesi Başkanı Bekir ERDOĞAN  ile görüşerek durumu izah edip iptal edilmesini sağlamıştır.

Ve yeni bebeği ile Adıyaman ili Kahta İlçesine zorunluya resen atanan Üyemiz Fatma Akkuş SEVİGEN'in zorunluya resen ataması iptal edilmiştir.

İşte zorunluya resen yapılan atamanın iptal kararnamesi;Sadece Okul Müdürlerimiz için çalışmıyor nerede bir haksızlık bir hukuksuzluk varsa mücadele ediyoruz. Kimsesizin kimsesi oluyoruz.

Yine aynı durumda olan 3 üyemizin, öğretmenimizin de aynı şekilde dilekçeleri hazırlanarak zorunluya resen yapılan atamaları ret edilmeden direkt olarak iptal edilmiştir.

İşte zorunluya resen yapılan atamavea rdından iptal kararnameleri;

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri