24 Mart 2019 Pazar
Anasayfa > HABERLER > ÜNİVERSİTE TEMSİLCİLERİ EĞİTİM VE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI.

ÜNİVERSİTE TEMSİLCİLERİ EĞİTİM VE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI.

12.12.2017 13:49 12 14 16 18 yazdır
Türk Eğitim-Sen Üniversite Temsilcileri Eğitim ve İstişare Toplantısı, 7-10 Aralık 2017 tarihinde Antalya'da gerçekleştirildi.
ÜNİVERSİTE TEMSİLCİLERİ EĞİTİM VE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI.

İstişare toplantısı ile Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi'nin ortak açılış oturumu 8 Aralık 2017 tarihinde yapıldı.


9 Aralık Cumartesi günü öğleden önceki ilk oturumda Doç. Dr. Yılmaz Yeşil ve Dr. Sinan Demirtürk "Sendikal Mücadelede Liderlik ve Etkili İletişim" konusunda eğitim semineri verdi.


Öğleden sonraki oturumda ise Genel Sekreter Musa Akkaş, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan ve Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Mehmet Yaşar Şahindoğan yönetiminde Üniversite Temsilcileri İstişare Toplantısı yapıldı. Bu toplantıda YÖK ve YÖK'e bağlı kuruluşların sendika temsilcileri hazır bulundu.


İlimzi temsilen Osmaniye Korktut Ata Üniversitesi Teşkilatı Başknı Fatih Mehmet Gizlice ve Doç. Dr. Mustafa Fedai Çavuş istişare toplantısına katılmışlardır.Toplantıda Merkez Yönetim Kurulu üyeleri tarafından Türk Eğitim-Sen'in üniversiteler, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na yönelik çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Öte yandan üniversiteler ve Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda çalışan personelin, akademisyenlerin sorunları ele alındı. Türk Eğitim-Sen'in üniversiteler ile Kredi ve Yurtlar Kurumu hakkındaki  toplu sözleşme teklifleri hakkında bilgi verildi.


Daha sonra kürsüye gelen temsilciler ise dile getirdikleri talep ve önerileriyle görüş alışverişinde bulundular. Toplantı soru-cevap ile sona erdi.


İstişare toplantısının kapanış oturumu ise Genel Başkan İsmail Koncuk'un değerlendirme konuşmasıyla tamamlandı.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri