23 Ekim 2018 Salı
Anasayfa > HABERLER > Ülker GÜVEN'in ataması iptal edildi

Ülker GÜVEN'in ataması iptal edildi

09.03.2015 12:07 12 14 16 18 yazdır
Mesleki Eğitim Merkezinde yardımcı hizmetli olarak görev yapan üyemiz Ülker GÜVEN'in Mehmet Akif İlkokuluna yapılan ataması iptal edildi
Ülker GÜVEN'in ataması iptal edildi
Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışında kalan personelinin yer değişikliği işlemleri 12.10.2013 tarih ve 28793 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğinin 30, 32 ve 33. maddesine göre yapılmakta veya soruşturmay istinaden yer değişikliği yapılmaktadır.

Bu yönetmelik ve soruşturma haricinde bir personelin (4/Cve işçiler hariç) görev yeri değişikliği resen yada istege baglı olarak yapılamaz.

Mesleki Eğitim Merkezinde yardımcı hizmetli olarak görev yapan üyemiz Ülker GÜVEN'in Mehmet Akif İlkokuluna yapılan ataması iptal edilmişitr. Başta Vali yardımcımız Alp Eren YILMAZ Beye ve İnsan Kaynaklarından sorumlu Şube Müdürümüz Basri DOĞANA'a teşekkür ederiz.

Buna göre;

1- İl içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda kimler bulunabilecektir?

Bulundukları kurumda kesintisiz en az 3 yıl görev yapan personel, il içi isteğe bağlı yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilecektir.

2- İl içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusundaki 3 yıllık süre nasıl hesaplanacaktır?

Personelin bulunduğu kurumda 31 Mayıs tarihi itibarıyla kesintisiz en az 3 yıl görev yapması hesaplanarak başvuru yapması gerekmektedir.

3- İller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda kimler bulunabilecektir?

Bakanlık teşkilatı kadrolarında en az 5 yıl görev yapan personel, iller arasında isteğe bağlı yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilecektir.

4- İller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurusundaki 3 yıllık süre nasıl hesaplanacaktır?

Personelin Bakanlık teşkilatı kadrolarında 30 Haziran tarihi itibarıyla en az 5 yıl görev yapması hesaplanarak başvuru yapması gerekmektedir.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri