bilgi güncelleme
25 Şubat 2018 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > Ahmet Kıraç > Türk Eğitim-Sen Birleştiriyor!
Ahmet Kıraç

Türk Eğitim-Sen Birleştiriyor!

07.02.2014 14:43 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Ahmet Kıraç
Türk Eğitim - Sen Düziçi Temsilciliği sendikacılığın yanında sosyal faaliyetlerdeki çalışmasıyla da eğitim çalışanlarının gönlünde yer etmeye devam ediyor. Geçen yıl düzenlediği Eğitim Çalışanları Futbol Turnuvasına bu yılda; İrfanlı İlköğretim Okulu Öğretmeni iken vefat eden üyemiz Merhum Ahmet METLİOĞLU adına turnuva düzenleyerek yoluna devam etti.
 
        Türk Eğitim - Sen Eğitim Çalışanları Ahmet METLİOĞLU Futbol Turnuvasına bu yıl okullarımızdan yirmi üç okul takımlarıyla katılarak destek verdi. Merhum Ahmet METLİOĞLU ve futbol; Eğitim Çalışanlarının dostluk ve kardeşlik duygularının artmasına, kaynaşmanın sağlanmasına sebep oldular. Her şeyden önce turnuvanın Merhum Ahmet METLİOĞLU adına düzenlenmesi anlamlı, duygulandırıcı, birleştirici ve toplum olarak kaybetme noktasına geldiğimiz vefa duygusunun yaşatılmasına vesile olmuştur. Merhum hocamızı rahmetle anıyorum. Türk Eğitim - Sen Eğitim Çalışanları Futbol Turnuvasına merhumun adının verilmesini düşünen ve bu adı veren arkadaşlarımı tebrik ediyorum.
 
    Sendikalı ? sendikasız veya diğer sendikalara üye olan Eğitim Çalışanlarının Türk Eğitim - Sen Eğitim Çalışanları Futbol Turnuvasına katılmaları gurur verici bir tablodur. Bu tabloyu oluşturan Türk Eğitim ? Sen Düziçi Temsilcimiz Ahmet KIRAT'A ve Yönetim Kuruluna teşekkür ederim. Bu tablo kendiliğinden oluşmamaktadır. Bunda emek var, organizasyon becerisi var, belki daha da önemlisi Türk Eğitim ? Sen'e güven vardır.
 
       Birbirini tanımayan birçok Eğitim Çalışanı arkadaşımız turnuva sayesinde bir araya gelerek tanışmışlar ve kaynaşmışlardır. Özellikle Birleştirilmiş Sınıfları okutan Eğitim Çalışanı arkadaşlarımız bir araya gelerek bir takım oluşturmaları daha da bir anlam kazanmaktadır. Farklı okullarda çalışanların bir araya gelerek böyle bir takım oluşturarak 2. olmaları da ayrıca takdire değer bir durumdur. Çünkü futbol bir takım oyunudur. Tanışmadan, kaynaşmadan başarı elde etmek mümkün değildir. Birleştirilmiş Sınıfları okutan Eğitim Çalışanı arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.
 
      Türk Eğitim - Sen Eğitim Çalışanları Ahmet METLİOĞLU Futbol Turnuvasında İrfanlı İlköğretim Okulu birinci olurken sanki mesai arkadaşları Merhum Ahmet METLİOĞLU'na selam göndermişler vefa borcunu ödemişlerdir. İrfanlı İlköğretim Okulunu kutluyorum.
Turnuvanın üçüncüsü ise İstiklal İlköğretim Okulunu kutlar, başarılarının devamını diliyorum.
 
 Turnuva boyunca bütün maçları büyük bir sabırla yöneten İlyas YİĞİT Beyi de unutmamalıyız, sabırla, sükûnetle maçları yönetti ve organizasyona destek verdi. Teşekkürler, tebrikler!
 
      Takımlar sahada mücadele ederken, aileleri, müdürleri ve arkadaşları da onları izlemiş, desteklemişlerdir. Bu da ayrı bir güzelliktir.
 
Turnuvanın birincisi İrfanlı İlköğretim Okulu, ikincisi Birleştirilmiş Sınıflar, üçüncüsü İstiklal İlköğretim Okulu oldu ve kupalarını aldılar. Başarılarından dolayı kutlar, başarılarının devamını dilerim. Turnuvaya katılan bütün takımlarımızı katılımlarından ve centilmenliklerinden dolayı ayrıca kutlarım.
 
Öyle görülüyor ki, Türk Eğitim ? Sen; sadece sendikal mücadelenin, birlik ve beraberliğin, tanışmanın, kaynaşmanın,  değil aynı zamanda dostluğun ve vefanın da adresidir.
"Doğru yolda yürüyenlerin; yolunun sonunda varacağı yer, TÜRK EĞİTİM - SEN'DİR.
 
 
Ahmet KIRAÇ
Türk Eğitim ? Sen Osmaniye Şubesi
Disiplin Kurulu Başkanı
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.