25 Mart 2019 Pazartesi
Anasayfa > HABERLER > Temsilciler kurulumuz toplandı

Temsilciler kurulumuz toplandı

06.04.2014 22:01 12 14 16 18 yazdır
Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi Temsilciler Kurulu toplandı
Temsilciler kurulumuz toplandı
Yedi Ocak Mah. Akyar Cad. 12508 Sok. No:1 (Devlet Bahçeli Bulvarı Turkuaz Market yanı) OSMANİYE adresinde olan yeni hizmet binamızda Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi  Temsilciler kurulu ilk toplantısını 5 Nisan 2014 saat 20:00 da gerçekleştirdi.

Toplantıya;
Katılmışlardır.

Vatanımıza ve Milletimize, Eğitim Öğretim Camiasına ve Sendikamıza hayırlı ve ugurlu olması dilekleri ile açılan toplantıya Şube Başkanımız 4 ay gibi bir sürede üyelerimize yakışır Kamu Sen'e bağlı sendikaların bir arada olduğu yeni bir hizmet binasına geçilmesi, yeni bir internet sitesinin oluşturulması, ilk defa üç bin üye sayısının geçilmesi, 150 kişilik toplantı salonunun oluşturulması kadın kolları lokalinin oluşturulması, hukuk - mevuzat ve teşkilat bürosunun oluştulması, sendikada vakit geçirmeyip sürekli okulların gezilmesi şehitler gününde şehitlerin aziz ruhları adına lokma tatlısı ikramı gibi ilklerin gerçekleştirildiği bir yönetim oluşturuldugu için tüm camiaya teşekkür ederek; "iş yeri temsilcileri, delegelerimiz gönül dostlarımız ilçe başkanlarımız yönetim kurulu üyelerimiz ünüversite ve yuırt kur başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz kadın kollarımız ve Şube yönetim kurulu üyelerimizden Allah razı olsun artık ülkemizde hukuk, adalet ve demokrasi yeterince işlememektedir, özgürlükler kıstlanmaktadır bu nedenle Durmak yok mücadeleye devam" demiştir.

Tüzüğümüz geregi üç ayda bir yılda 4 defa toplananTemsilciler kurulunda diger toplantı tarihleri belirlenmiş 4 aylık sürede yapılanlar Şube Başkanı Ahmet Kandemir tarafından kısaca bilgilendirilmiştir.

Bu bilgilendirmelerden sonra temsilciler kurulunca belirlenen gündem maddeleri tek tek görüşülerek karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

1-Yönetim iş bölümü hakkında bilgilendirme;

Şube yönetimin hangi iş ve konular hakkında yetkilendiği ilçe başkanlarının hangi konularda hangi sekreterle iletişime geçilecegi bilgilendirmeleri yapılmıştır.

Mali, hukuk ve mevuzat, bilgi edinme Genel merkez yöneticileri ile iletişime geçme konularında bilgilendirmeler yapılmış karşılıklı bilgi alış verişinde bulunulmuştur.

2-Faaliyetler hakkında bilgilendirme;

-İnternet sitesinin sıfırdan yenilenmesi,

-Yeni hizmet binasının faaliyete geçirilmesi,

-Tüm birimlerde (ilçeler-yurt kur ünüversite) teşkilatlanma faaliyetlerin tamamlanması,

3-İş yeri gezileri;

-Okul ve kurum gezilerin tamamlanması,

Osmaniye merkez ilçe ve köylerinin tamamı Şube Başkanımız Ahmet Kandemir ve yönetimi tarafından ziyaret edilmiştir.

Toprakkale ilçe ve köylerinin tamamı ve Şube Başkanımız Ahmet Kandemir ve İlçe Başkanımız Hamza Kılıç tarafından ziyaret edilmiştir.

Hasanbeyli ilçe ve köylerinin tamamı Şube Başkanımız Ahmet Kandemir ve İlçe Başkanımız Asir Çam tarafından ziyaret edilmiştir.

Kadirli ilçesi ve köylerinin tamamı Kadirli ilçe başkanı ve aynı zamanda şube sekreterimiz Halim Hallaç tarafından ziyaret edilmiştir.

Düziçi ilçe köyleri ilçe başkanı ve aynı zamanda şube sekreteri olan Ahmet Kırat tarafaından ziyaret edilmeye devam edilmektedir.

Sumbas ilçesi ve köylerinin tamamı hem ilçe başkanımız Levent Binici hemde şube sekreterimiz Halim Hallaç tarafından ziyaret edilmiştir.

Bahçe ilçe ve köylerinin tamamı ilçe başkanı Mustafa Yalçın tarafaından ziyaret edilmeye devam edilmektedir.

Yurt kur teşkilatı Şube Başkanımız Ahmet Kandemir ve yönetimi ile birlikte Yurt Kur başaknımız Mehmet Kurt nezaretinde ziyaret edilmiştir.

Kadirli Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü birimleri, Şube Başkanımız Ahmet Kandemir ve yönetimi ile birlikte Kadirli ilçe başknımız ve şube sekreterimiz Halim Hallaç ve yüksek okul temilcimiz Emin Çapraz nezaretinde ziyaret edilmiştir.

Osmaniye Korkut Ata Ünüversitesi Rektörlüğü Şube Başkanımız Ahmet Kandemir ve yönetimi ile birlikte Ünüversite Başkanımız Fatih Mehmet Gizlice nezaretinde ziyaret edilmiştir. Ziyaretler devam etmektedir.

4-Teşkilatlanma faaliyetleri;

-Üye telefonların güncellenmesi ilçe temsilciler kurlunun oluşturulması

-Üye kaydetme istatistiklerinin bilgilendirilmesi

5-Dava açma işlemleri;

Yolluk, soruşturma ve banka kredisi davaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

6-Gündemdeki konuların degerlendirilmesi;

Yeni çıkan kanunlar hakkında bilgilendirme yapıldı,

Öğretmneleirn 657 sayılı kanun dışına çıkartılacak olması rotasyon uygulanacak olması hükümetin gündeminde oldugu vurgulandı.

Enflasyon farkının her geçen gün artıgı hakkında bilgilendrime yapıldı,

Yöneticeleri ilgilendiren kanun hakkında Anayasa Mahkemsinde açılacak olan dava hakkında bilglendirme yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

7-Mali konuların görüşülmesi;

8-Yetkili olan komsiyonlar hakkında bilgilendirme;


9-Dilek ve temmniler

Toplantıda; Artık ülkemizde hukuk, adalet ve demokrasi yeterince işlememektedir, özgürlükler kıstlanmaktadır. Bu nedenle Durmak yok mücadeleye devam" kararı alınmıştır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri