26 Eylül 2018 Çarşamba
Anasayfa > HABERLER > Temsilciler kurulumuz toplandı
Temsilciler kurulumuz toplandı

Temsilciler kurulumuz toplandı

28.06.2016 14:40 12 14 16 18 yazdır
Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi Temsilciler Kurulu toplandı.
23 Haziran 2016'da saat 21:00 da Yedi Ocak Mah. Akyar Cad. 12508 Sok. No:1 (Devlet Bahçeli Bulvarı Turkuaz Market yanı) OSMANİYE adresinde olan hizmet binamızda beraber yapılan iftar sonrasıTürk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi  Temsilciler kurulu  toplantısını gerçekleştirdi.Toplantıya;
Katılmışlardır.Vatanımıza ve Milletimize, Eğitim Öğretim Camiasına ve Sendikamıza hayırlı ve ugurlu olması dilekleri ile açılan toplantıda Şube Başkanımız Ahmet KANDEMİR; "Bu eğitim öğretim yılında görev süremiz içerisinde hukuk, hak arama ve demokrasi yönünden yaşanılmaz hala gelen bu güzelim ülkemizde dik durarak hukuk, hak arama ve demokrasi mücadelesi veren teşkilatımızın tüm yönetici ve üyelerine teşekkür eder, şükrranlarımı sunarım. İyi ki varsınız, Allah sizlerden razı olsun. Ülkemizde artık hukuk, adalet ve demokrasi yeterince işlememektedir, özgürlükler kısıtlanmakta medya susturulmaktadır.Bu nedenle "Durmak yok mücadeleye devam" diyeceğiz. Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez. Biz biriz Çünkü Bizim kınamız elimize 1071'de Malazgirt'te sürüldü, Çanakkale'de yenilendi, Dumlupınar'da tekrarlandı. Biz bu vatana ve millete kurban olmaya hazırız. Mehmedim sevinin başlar yüksekte, Ölsek de sevinin eve dönsek de, Sanma bu tekerlek kalır tümsekte, Yarın elbet elbet bizimdir Gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir. " dedi.Gündem maddelerinin görüşülmesinde;

1-
Faaliyetler hakkında bilgilendirme;

 - Kamu Sen İl Başkanlığı Seçimi;

Kamu Sene' bağlı Sendikalarımızın Şube başkanları ile yapılan istişare toplantısında Şube Başkanımızın Kamu Sen il başkanı Olarak seçilerek genel merkeze onaya sunulmuş olup Türkiye Kamu Sen Genel Merkezi Tarafından atanmıştır.

- Kurum gezileri,

Şube başkanımız ve Şube teşkilatlandırma sekreterimiz tarafından ilimizde bulunan STK, dernek ve Siyasi partiler ziyaret edilmektedir.

- OSEV platformunun kurulması ve sendikamızın katkıları;

2-  İş yeri gezileri;

- Yeni eğitim öğretim yılında Osmaniye Merkez ve Toprakkale okul ve kurum gezilerinin tekrarlanması,

Geçen dönemden eksik kalan Sumbas ve Bahçe ilçelerimizdeki sayısı az olan okul ve kurumların ziyaretlerinin tamamlanarak Kadirli ve Düziçi İlçelerimizdeki merkez ve ova köylerindeki okulların gezilmesi planlanmaktadır.


3- Teşkilatlanma faaliyetleri;

- İl dışı ve özür durumundan nakil gelenlerin ilçelere bildirilmesi

- Üye telefonlarının güncellenmesi,

- Bahçe yüksekokulundan temsilci görevlendirilmesi

- Hasanbeyli ilçemize temsilci görevlendirilmesi

- Eksik yönetim kademesindeki görevlilerin tamamlanması

- İlçelerde Kamu sene bağlı sendikalarımızın başkanları ile toplantılar yapılması,


4- Gündemdeki konuların değerlendirilmesi;

-Rotasyon,

-Sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat,

- Okul yöneticileri görevlendirme ve sınav işlemleri,

- Çift nöbet konusu,

- Performans değerlendirmeleri,

- Sosyal medya paylaşımları,

- İl insan hakları kurulu,

- Aday öğretmenlere yapılan baskı,

- Başarı belgeleri ve Ödüllerin dagıtılması,

 
5- Mali konuların görüşülmesi;

- Kira durumun görüşülmesi


6- Yetkili olan komisyonlar hakkında bilgilendirme;

Son değişen yönetmeliklerle önceden yönetici atama komisyonunda yer alan sendika yetkilisinin çıkarıldığı gibi 17 Nisan 2015 deki öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği değişikliği ile de öğretmen atama komisyonunda sendika temsilcisi çıkartılmıştır.

Üyelerimizi temsilen il idare ve Milli Eğitim Disiplin Kurulunda üyelerimizi savunmaktayız.Bu bilgilendirmelerden sonra toplantıda; Artık ülkemizde hukuk, Hak arama, adalet ve demokrasi yeterince işlememektedir, özgürlükler kısıtlanmakta medya susturulmaktadır. Bu nedenle bizim kınamız elimize 1071'de Malazgirt'te sürüldü, Çanakkale'de yenilendi, Dumlupınar'da tekrarlandı. Biz bu vatana ve millete kurban olmaya hazırız. Durmak yok mücadeleye devam" kararı alınmıştır.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri