19 Ekim 2018 Cuma
Anasayfa > HABERLER > Sumbas HEM Müdür Yardımcılığına Şükrü Açık'ı Görevlendirmeyenleri Şikayet Ettik

Sumbas HEM Müdür Yardımcılığına Şükrü Açık'ı Görevlendirmeyenleri Şikayet Ettik

04.03.2015 22:32 12 14 16 18 yazdır
Sumbas Halk Eğitim Merkezi müdür yardımcılığı kadrosuna kurum müdürü Levent BİNİCİ'nin teklif ettiği Şükrü AÇIK'ı görevlendirmeyenler hakkında suç duyurusunda bulunduk.
Sumbas HEM Müdür Yardımcılığına Şükrü Açık'ı Görevlendirmeyenleri Şikayet Ettik

Sayı

ŞBB.400.80/

04/03/2015

Konu

:  Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü

   Yetkilileri Hakkında Şikâyet

 

 

 

OSMANİYE VALİLİĞİNE

(İl İdare Kurulu Müdürlüğü)

 

 

İlgi:    a) Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine

    İlişkin Yönetmelik

b) Valiliği'nizin 25.02.2015 tarih ve 2129722 sayılı oluru

         c) Sumbas Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü'nün 05.01.2015 tarih ve 2 sayılı

    yazısı

 

 

Sendikamıza, Sumbas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından İlgi (c) yazı ile açık olan müdür yardımcılığı kadrosuna Şükrü AÇIK'ın görevlendirilmesinin teklif edildiği, ancak bu talebin müdürlüğünüzce kabul edilmediği ve İlgi (b) onay ile bu kadroya geçici olarak 6 ay süreyle Salih HAZIR'ın görevlendirildiği yönünde bilgiler gelmektedir.

 

İlimiz genelinde ki okul/kurumlara müdür yardımcısı görevlendirmeleri Ocak ayı içerisinde yapılmış olup okul/kurum müdürlüklerince teklif edilenlerden bir kısmının görevlendirmeleri Valiliğinizce dört yıllığına yapılmıştır. Ancak, Sumbas Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından teklif edilen Şükrü AÇIK'ın görevlendirmesi Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yapılmamış, yapılmadığı gibi niçin yapılmadığına dair herhangi bir gerekçe sunulamamıştır. Bunun yerine geçici süreli görevlendirmeyle Salih HAZIR görevlendirilmiştir.

 

Oysa ki, İlgi (a) Yönetmeliğin "Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına görevlendirme" başlıklı 23. maddesinde "(1) Müdür başyardımcısı ve/veya müdür yardımcısı norm kadrosu boş bulunan eğitim kurumlarına, görevlendirilecekleri tarih itibarıyla 5 ve 7 nci maddelerde belirtilen şartları taşıyor olmaları kaydıyla, görevlendirme yapılacak eğitim kurumunda veya eğitim kurumunun bulunduğu ilçe ve ildeki eğitim kurumlarında halen yönetici veya öğretmen olarak görev yapanlar arasından, eğitim kurumu müdürünün inhası ve il millî eğitim müdürünün teklifi üzerine valinin onayı ile müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirilir." hükmü mevcut olup hüküm uyarınca müdür yardımcısı görevlendirmeleri okul müdürünün inhası üzerine il milli eğitim müdürünün teklifiyle vali tarafından görevlendirilecektir.

 

Yönetmelik hükmü uyarınca yönetmelikte aranan şartları taşıyan Şükrü AÇIK'ın kurum müdürünün teklifi üzerine Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce görevlendirilmesi gerekirken, Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce herhangi bir gerekçe sunulmadan okul müdürünün teklifi reddedilmiş olup bu şekilde yapılan bir uygulama bütünüyle mevzuata aykırıdır.

 

Bu nedenle de, mevzuata  aykırı düşecek şekilde görevlendirilmesi yapılan Salih HAZIR'ın öncelikle görevlendirmesinin iptal edilmesi, Sumbas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından müdür yardımcısı olarak görevlendirilmesi teklif edilen Şükrü AÇIK'ın Sumbas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne müdür yardımcısı olarak görevlendirilmemesinde sorumluluğu bulunan Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında soruşturma açılarak idari işlem yapılması ve şikâyetimiz üzerine Valiliğinizce yapılan iş ve işlemler hakkında tarafımıza bilgi verilmesi hususunda;

 

Gereğini talep ederim.

 

                                                                                                Ahmet KANDEMİR

                                                                                                  Şube Başkanı

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri