19 Ocak 2019 Cumartesi
Anasayfa > HABERLER > Şehit aileleri, valiler hakkında suç duyurusunda bulunmalıdır

Şehit aileleri, valiler hakkında suç duyurusunda bulunmalıdır

08.10.2015 20:44 12 14 16 18 yazdır
Askere operasyon izni vermeyen valiler zafiyete yol açmıştır, bedelini ödemelidirler. Bu nedenle Osmaniye ilimizdeki Şehit ailelerini valiler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyorum.
Şehit aileleri, valiler hakkında suç duyurusunda bulunmalıdır

Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, 7 Eylül 2015 tarihinde "Tabi bu Çözüm Süreci bunlar tarafından bir ihanetle değerlendirildi. Çözüm Sürecini bunlar adeta Güneydoğu'da, kısmen Doğu'da kendileri için silah stoklama süreci olarak değerlendirdiler. Çok ciddi bir silah stoklaması yaptılar. Burada bu süreç içinde güvenlik güçlerimiz, tabi 'herhangi bir çatışmaya, şuna buna girmeyelim' dediler ama daha sonra anladık ki bu süreç içinde bunlar bunu yaptılar" değerlendirmesini yaptı.


Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, 16 Eylül 2015 tarihinde ise "Çözüm süreci içerisinde valilerimiz kendilerine verdiğimiz talimatlar gereği ciddi manada bu terör örgütlerine karşı şu andaki operasyonlara girmiyorlardı" açıklamasında bulundu.


Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, 29 Eylül 2015 tarihinde ise "Bu süreçte terör örgütünün kötü niyetlerini hayata geçirmek için istismar ettiğini gördük. Kamu görevlilerinin gelişmeleri eksik veya yanlış değerlendirmesinin, bu konuda zafiyete yol açtığı anlaşılıyor. Terör meselesi ülkemizde yeni ortaya çıkmış bir mesele değildir. Bölgedeki sıkıntılar, cumhuriyet döneminde de sürekli nükseden sorunlardır. Biz bu meseleyi çözmek için gayret gösterdik. İlk fırsatta silaha sarıldılar. Bombalarla pusularla niyetlerini ortaya döktüler. Keşke çözüm süreci bizim istediğimiz şekilde sonuçlansaydı. Tek bir askerimizin vatandaşımızın canı yanmasaydı, kanı dökülmesiydi." açıklamasında bulundu.


7 Eylül 2015 tarihindeki açıklamada "...güvenlik güçlerimiz, tabi 'herhangi bir çatışmaya, şuna buna girmeyelim' dediler." deniliyor. 16 Eylül 2015 tarihinde ise "..valilerimiz kendilerine verdiğimiz talimatlar gereği ciddi manada bu terör örgütlerine karşı şu andaki operasyonlara girmiyorlardı" deniliyor. 29 Eylül 2015 tarihinde ise "kamu görevlilerinin gelişmeleri eksik veya yanlış değerlendirmesinin, bu konuda zafiyete yol açtığı anlaşılıyor." deniliyor.


Buna göre askere operasyon izni vermeyen valiler zafiyete yol açmıştır, bedelini ödemelidirler. Bu nedenle Osmaniye ilimizdeki Şehit ailelerini valiler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyorum.


Türkiye Kamu Sen ve Tür Eğitim Sen Osmaniye İl Başkanı

Ahmet Kandemir

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri