16 Ocak 2019 Çarşamba
Anasayfa > HABERLER > Sayın valim hiç kimse hukukun üstünde değildir

Sayın valim hiç kimse hukukun üstünde değildir

06.02.2015 21:58 12 14 16 18 yazdır
Osmaniye Vali Yardımcısı Dr.M.H.Nail ANLAR hakkında İçişleri Bakanlığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur.
Sayın valim hiç kimse hukukun üstünde değildir

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan ÇELİK hakkında sendikal faaliyetlere engel olmak ve etik davranış ilkelerine aykırı davranmak hususlarında idari soruşturma açılması talebiyle Milli Eğitim Bakanlığı'na şikâyette bulunmuştuk.

 Milli Eğitim Bakanlığı şikâyet talebimizi Osmaniye Valiliği'ne göndermiş, Osmaniye Valiliği de Osmaniye Valiliği'nin 08.01.2015 tarih ve 266 sayılı  yazısıyla İl Milli Eğitim Müdürünün yazılı olarak ikaz edildiğini ifade etmiştir.


Ramazan Çelik, Valilikçe Uyarıldı

Ancak, idari soruşturma usullerinde kişinin yazılı olarak ikaz edilmesi gibi bir durum söz konusu olmayıp usule uygun olmayan bir yöntemle soruşturma isteğimiz kapatılmıştır. İl Milli Eğitim Müdürü'nün yazılı olarak ikaz edilmesi, iddia ettiğimiz fiillerin sübuta erdiğinin bir göstergesi olup bu durum karşısında ise İl Milli Eğitim Müdürü hakkında disiplin hükümleri uygulanması gerekmekte iken aksi yönde hareket edilerek disiplin işlemleri yapılmamıştır.

     Bu nedenle de, bakanlığa yaptığımız suç duyuruları ile ilgili disiplin hükümlerine göre idari soruşturma yapmayıp şikayet ettiğimiz kişileri yazılı olarak uyarmakla yetinen Osmaniye Vali Yardımcısı Dr.M.H.Nail ANLAR hakkında İçişleri Bakanlığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri