19 Ocak 2019 Cumartesi
Anasayfa > HABERLER > Özür Grubundan Atama Yapılmamasını Şikayet Ettik

Özür Grubundan Atama Yapılmamasını Şikayet Ettik

01.01.2016 22:34 12 14 16 18 yazdır
Bakanlık talimatına rağmen özür grubundan atama yapmayan il milli eğitim müdürü Ramazan ÇELİK hakkında şikayette bulunduk.
Özür Grubundan Atama Yapılmamasını Şikayet Ettik

Sayı

ŞMT.400.80/

31/12/2015

Konu

:  Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü

   Ramazan Çelik Hakkında

 

 

 

 

TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL BAŞKANLIĞINA

 

 

 

İlgi :   a) Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün 01.10.2015 tarih ve

    9729512 sayılı yazısı

b) 17.12.2015 tarih ve 698 sayılı yazımız

c) Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 30.12.2015 tarih ve 13510851 sayılı yazısı

 

 

Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce yayımlanan İlgi (a) yazıyla il milli eğitim müdürlüklerine Anayasamızın 41. maddesini ilgi tutarak öğretmenlerin aile birliğinin sağlanabilmesi için norm kadro kapsamında il içerisinde yer değişikliğinin yapılarak mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde talimat verilmişti.

 

İlimizde ise bakanlığın bu yazısına istinaden herhangi bir işlem yapılmadığından Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'den İlgi (b) yazıyla bakanlığın yazısına istinaden ne tür çalışmaların yapıldığı konusunda bilgi istedik. Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce verilen İlgi (c) cevabi yazıda ise "?ilçelerimizden ve merkez okullarımızdan gelen geçici görevlendirme talepleri hakkında Valiliğimiz tarafından geçici görevlendirmeler yapılmıştır." denilmiştir.

 

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü bakanlığın yazısına istinaden atama veya geçici görevlendirme yapacağı yönünde bugüne kadar bir duyuruya çıkmamıştır. Herhangi bir duyuru yokken bir kısım öğretmenler geçici görevlendirme istemiş ve bu öğretmenlerin geçici görevlendirmeleri yapılmıştır. Geçici görevlendirmeye ilişkin Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün onay yazısı yazımız ekinde sunulmuştur.(Geçici görevlendirmeye ilişkin başka onaylarda olabilir) Bu görevlendirmeler kamuoyundan gizlenmiştir. Duyuru yapılarak herkesin görevlendirme talepleri alınarak adilane bir görevlendirme yapılması gerekmekte iken duyuru yapılmaksızın bir kısım öğretmenlerin görevlendirmeleri yapılmıştır. İdare bu tutumuyla bir kısım öğretmenin aile birlikteliğini sağlarken bir kısım öğretmenin mağduriyetini gidermemiştir.

 

Bu nedenle Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan ÇELİK hakkında, bakanlığın yazısına istinaden gerekli çalışmaları yapmadığından, duyuruya çıkarak tüm öğretmenlerin talebini almadığından, bir kısım öğretmenlerin görevlendirmesini yaparken bir kısım öğretmenlerin görevlendirmesini yapmadığından Milli Eğitim Bakanlığı'na şikâyette bulunulması hususunda;

 

     Gereğini arz ederiz.

 

 

                                                          Cihat KARAKUŞ                         Ahmet KANDEMİR

                                                    Şube Mevzuat Sekreteri                      Şube Başkanı

 

 

 
 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri