20 Ekim 2018 Cumartesi
Anasayfa > HABERLER > Osmaniye'de alan değiştirmede kontenjan şoku

Osmaniye'de alan değiştirmede kontenjan şoku

02.12.2014 13:07 12 14 16 18 yazdır
Sadece zorunlu hizmet alanlarındaki kontanjanlar açıldı
Osmaniye'de alan değiştirmede kontenjan şoku
Dikkat şubemizde şu an başvuru dilekçesi hazırlanmaktadır.  Dilekçe bittiginde sitemizde yayınlanacak olup bu dilekçe ile okula başvuruda buluncaksınız. Bu durumdaki arkadaşların sisteme girerek kendilerine açılan tercih sayfasının bir görüntüsünü printscren tuşu ile almaları ve bunu bilgisayarlarına kaydetmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki arakdaşlarımızın tercihte bulunmamalarını tavsiye ediyor, açılacak davaların kazanılacagına inanıyoruz.

Bakanlıkla yaptıgımız görüşmede davalar sonuçlanana kadar bu durumdaki öğretmenlerimizin geçici görevlendirmelerinin yapılabilecegini bunun için bir resmi yazı göndereceklerini ifade ettiler.

Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Eğitim Programıyla 90 saatlik Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği Eğitim Programlarına katılıp ta başarıyla tamamlayanlar, için başvuru alan Milli Eğitim Bakanlığı bu branşlar için;

Sadece zorunlu çalışma yükümlülüğü olan 4, 5 ve 6 ncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarınının Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliğiboş kontenjanları ile Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği boş kontanjanlarını sisteme yansıtarak öğretmenlerin tercihine açmış bulunuyor.

Fakat 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarının Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği boş kontenjanları ile Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği boş kontanjanları sistemde açık görünmüyor.

Bu durum yürürlükteki mevzuat hükümlerine aykırı olup açılacak davalar kaybedilecektir. Bu durumun acilen düzeltilmesi özellikle acil ihtiyaç olan, emek ve zaman harcanarak düzenlenen Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Eğitim Programı eğitimi alan öğretmenlere bulundukları ilin 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarındaki Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği boş kontenjanlarınında açılması gerekmektedir.

Güncelleme: 12:55 Bakanlık yetkilileri ile yaptığımız görüşmede tüm açık norm kadroların kontenjanlara yansıtılması konusunda tüm il milli eğitim müdürlüklerine talimat gönderdiklerini ve kontenjan girme işlemlerinin bittiğini açıklamışlardır.

İl Milli Eğitim müdürlükleri ile yaptığımız görüşmede ise kontenjanların girilmesi için ekranın açıldığı ilk gün sadece zorunlu çalışma yükümlülüğü olan 4, 5 ve 6 ncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarının Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği boş kontenjanları ile Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği boş kontenjanlarını sisteme yansıtılabildiğini bu nedenle sadece bu alanlardaki kadroların sisteme girildiğini ifade etmektedirler.

Şimdi anlaşılıyor ki ilk gün sadece 4, 5 ve 6 ncı hizmet alanlarındaki okullar teknik nedenden dolayı sisteme girilmiş ikinci gün bu hata bakanlıkça düzeltilmiş fakat bu durumdan haberdar edilmeyen bazı illerde kontenjanlar güncellenmemiştir.

Örneğin Osmaniye ilinde sadece ilk günkü teknik nedenden dolayı 4, 5 ve 6 ncı hizmet alanlarındaki okullar sisteme girilmiş sonraki günde bakanlıkça düzeltildiği duyurulmadığından öylece kalmıştır. fakat Karabük ilinde tüm boş normlar kontenjanlara yansıtılmıştır.Öğretmenlerin alan değişikliği başvuru sayfası
Alan değiştirmede bu sorun giderilmeli
MEB'den alan değişikliği açıklaması
MEB, alan değişikliğinde tüm hayalleri yıkmayabilirdi

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri