19 Ocak 2019 Cumartesi
Anasayfa > HABERLER > Okul Aile Birliği Seçimleri Başlıyor

Okul Aile Birliği Seçimleri Başlıyor

02.10.2017 08:00 12 14 16 18 yazdır
"Eğitimdir ki bir milleti; ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder."
Okul Aile Birliği Seçimleri Başlıyor

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, demiştir ki; "Eğitimdir ki bir milleti; ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder."

O halde; eğitimde 15 yılda getirildiğimiz başarısızlık tablosu ortadadır. Bu nedenle ülkemizdeki tüm sağduyulu, çağdaş ve bilimsel eğitime inanan vatandaşlarımızın elini taşın altına koyup, okul aile birliklerinde yönetimi ve denetimi ele alması gerekmektedir.

Çocuklarımızın bulunduğu okullarda, Ekim ayı sonuna kadar yapılacak seçimlerde okul aile birliklerinin yönetim ve denetleme kurullarına aday olunması için tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum.

Ahmet Kandemir

Osmaniye Türk Eğitim Sen ve TÜrkiye Kamu Sen İl Başkanı

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/okulailebirligi/okulaile.html

MADDE 9 ? (1) Genel kurul, birliğin üyelerinden meydana gelir. Genel kurul, birlik yönetim kurulunun davetiyle her yıl en geç Ekim ayının sonuna kadar; yeni açılan okullarda ise okul müdürünün daveti üzerine okulun açıldığı tarihten itibaren en geç iki ay içinde okulda toplanır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri