19 Ekim 2018 Cuma
Anasayfa > HABERLER > OKÜ'de Güvenlik Görevlilerine Verilen Disiplin Cezası İptal Edildi

OKÜ'de Güvenlik Görevlilerine Verilen Disiplin Cezası İptal Edildi

20.10.2014 08:00 12 14 16 18 yazdır
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kadirli MYO'da görev yapan koruma ve güvenlik görevlilerine verilen disiplin cezası iptal edildi.
OKÜ'de Güvenlik Görevlilerine Verilen Disiplin Cezası İptal Edildi
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kadirli Meslek Yüksekokulu'nda Koruma ve Güvenlik Görevlilerine verilen disiplin cezaları şubemizin girişimleriyle iptal edildi.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak görev yapan üyelerimiz hakkında, güvenlik görevlileri için yapılan sınava girmedikleri gerekçesiyle başlatılan soruşturma sonucunda soruşturma komisyonu tarafından disiplin cezası verilmesi yönünde teklif getirilmiş, getirilen teklif disiplin amiri tarafından uygun görülerek haklarında disiplin cezası verilmişti. Üyelerimize verilen bu cezaya karşı şube mevzuat sekreterliğimizce girişimde bulunularak itiraz dilekçeleri hazırlanmış ve üyelerimizin verilen cezaya itiraz etmeleri sağlanmıştır.

Üyelerimizin itirazı üzerine Kadirli MYO Disiplin Kurulu, üyelerimizin itirazlarını görüşmek üzere toplanmış, toplantıya üyelerimizi savunmak adına Şube Mevzuat Sekreterimiz Cihat KARAKUŞ katılarak üyelerimizin savunmasını yapmış ve disiplin kurulunca üyelerimizin itirazı kabul edilerek üyelerimize verilen disiplin cezaları kaldırılmıştır.

Türk Eğitim-Sen Osmaniye Şubesi olarak disiplin kurullarına üyelerimizi temsilen katılacağımızı ve disiplin soruşturmalarında üyelerimize gereken desteği vereceğimizi bir kez daha hatırlatmak isteriz.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri