22 Ekim 2018 Pazartesi
Anasayfa > HABERLER > Öğretmen Yer Değiştirme İptallerinde Yapılması Gerekenler

Öğretmen Yer Değiştirme İptallerinde Yapılması Gerekenler

25.06.2014 18:38 12 14 16 18 yazdır
Atama iptalleri gerçekleştiği gün iptal tutanağının ilgili okul müdürlüklerine gönderilerek atama iptalleri olan öğretmenlere bilgi verilmesini , iptale neden olan yetkililer hakkında yasal işlem başlatılmasını istedik
Öğretmen Yer Değiştirme İptallerinde Yapılması Gerekenler

Sayı

ŞMT.400.80/719

24/06/2014

Konu

:   Öğretmen Yer Değiştirme İptalleri 

OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

Bilindiği üzere öğretmen yer değiştirme işlemleri ilimiz "İl Eğitim Personeli Planlama Kurulu" tarafından gerçekleştirilmektedir.

         Zaman zaman öğretmenlerimizin hatalı tercihleri ya da yetkililerin hatalı onayları neticesinde hatalı yer değiştirmeler yapılabilmekte bu yer değiştirmeler fark edildiklerinde ise hemen iptal edilmektedirler.

         Bu durum yer değiştirme inhalarının Milli Eğitim Müdürlüğü sitesinde yayınlanması ile atandıklarını öğrenen öğretmenlerimiz üzerinde olumsuz etkiler bırakmaktadır. Atandığını öğrenen fakat akabinde ataması iptal edilen öğretmenlerimiz atama iptal inhasının valilik makamından onayının beklenmesi için gereken sürede hayatlarını etkileyecek önemli kararlar almalarına akabinde atandıklarının iptalini öğrendiklerinde ise hayal kırklığı yaşamaktadırlar.

         Bu nedenle atama iptalleri gerçekleştiği gün iptal tutanağının ilgili okul müdürlüklerine gönderilerek atama iptalleri olan öğretmenlere bilgi verilmesinin sağlanması, iptale neden olan yetkililer hakkında yasal işlem başlatılması hususunda;

Gereğini arz ederiz.

                                                               Cihat KARAKUŞ                    Ahmet KANDEMİR

                                                         Şube Mevzuat Sekreteri                  Şube Başkanı

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri