17 Temmuz 2018 Salı
Anasayfa > HABERLER > ÖĞRENCİ MİSAFİRHANEMİZİN KAYIT ŞARTLARI VE ÜCRETLERİ

ÖĞRENCİ MİSAFİRHANEMİZİN KAYIT ŞARTLARI VE ÜCRETLERİ

16.08.2017 00:09 12 14 16 18 yazdır
Misafirhanemize çocukları için ön kayıt yaptıracak üyelerimizin ilçe başkanlıklarımıza ve şubemize telefonla ulaşmaları, diğer iller içinde özel yurt arayışında olan üyelerimizin şubemizle irtibata geçmeleri gerekmektedir.
ÖĞRENCİ MİSAFİRHANEMİZİN KAYIT ŞARTLARI VE ÜCRETLERİ

Türk Eğitim Sen Ankara Öğrenci Misafirhanesinin kayıt şartları ve ücretleri belirlenmiştir. Çocukları için ön kayıt yaptıracak üyelerimizin ilçe başkanlıklarımıza ve şubemize telefonla ulaşmaları, diğer iller içinde çocukları için özel yurt arayışında olan üyelerimizin şubemizle irtibata geçmeleri gerekmektedir.
Sendikacılığın çok üstünde; Ankara'da bir Öğrenci Misafirhanesi yükseliyor. Sen de sendikacılık yap diyenlere ders, ibret ve nasihat olsun. Bizim eserlerimizi sadece akıl işi olarak göremezsiniz. Çünkü o eserin altında Kocaman Yürekler vardır. Koca Yüreklilerden Rabbim razı olsun.


Sevgili üyelerimiz Ankara'da  Türk Eğitim Sen Öğrenci Misafirhanesi var. Diğer illerde ise tüm şubelerimizin anlaştığı güvenilir temiz ve indirimli yurtlar var. Şu an tüm şubelerimiz yurt ve diğer sorularınızı çözmek için emrinizdedir. Diğer iller içinde çocukları için özel yurt arayışında olan üyelerimizin şubemizle irtibata geçmeleri gerekmektedir.


Türkiye Kamu Sen'e bağlı sendikalarımız ve Türk Emekli Sen üyelerinin, Ankara'da eğitim öğretim gören çocuklarının yararlanacağı misafirhanemiz 264 kız, 264 erkek öğrenci kabul edebilecek kapasitede olup her dönem yaz sezonunda da staj yapan öğrencilerimize hizmet vermektedir.


TÜRK EĞİTİM SEN ANKARA ÖĞRENCİ KONUKEVİ BAŞVURU ŞARTLARI


Ankara'da şu an yüksek öğrenim gören veya yeni kayıt yaptıran öncelikli olarak Türkiye Kamu Sen'e bağlı sendikalarımızın üyelerinin çocukları Türk Eğitim Sen Ankara Öğrenci Misafirhanesinden yararlanacaktır.


Türkiye Kamu Sen'e bağlı sendikalardan birine üye olarak emekli olan üyelerimiz ve Türk Emekli Sen'e üye olanlar üye çocukları ücretinden yararlanabileceklerdir.


Türk Eğitim Sen dışındaki sendikalarımızın şube ve temsilciliklerine bilgilendirmeyi Genel merkezleri yapacaktır.


Üye çocukları ve üye yakınları için ön kayıtlar 05.09.2017 tarihine kadar illerde Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikaların şube ve sendika temsilcilikleri tarafından yapılacaktır. Ön Kayıtlar üye çocukları için 1 No'lu form, Üye yakınları için 2 No'lu form doldurulacaktır.


Türk Eğitim Sen Ankara Öğrenci Misafirhanesinden yararlanmak isteyen üyelerimiz en geç 05.09.2017 tarihine kadar Şube Teşkilatlandırma Başkan yardımcımız Tahsin ŞENTUT'un telefonuna SMS veya WHATSAP aracılığıyla ulaşarak  öğrencinin adı-soyadı, Ankara'da okuduğu okul, veli ad-soyad ve telefon numarasını bildirecektir. İlçelerdeki üyelerimiz ilçe başkanlarımıza yada direkt şubeye ulaşacaklardır. Ön kayıt için şubemize bizzat gelmenize gerek yoktur.


05.09.2017 tarihine kadar yapılacak müracaatlar için ön kayıt formu oluşturulacak ve oluşturulan ön kayıt formları Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi'ne gönderilecektir.


Kesin kayıtlar Türk Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından yapılacaktır.  05.09.2017 tarihinden sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.


Ön kayıt için düzenlenen çizelgeler (1-2) şube ve temsilcilikler tarafından 05.09.2017 tarihine kadar her şube bağlı olduğu genel merkezlerine gönderilecektir.


Sendika Genel Merkezlerine gelen çizelgeler 07.09.2017 tarihine kadar Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi'ne teslim edilecektir.


Misafirhanemize öncelikli olarak Türkiye Kamu Sen' bağlı sendika  üyelerininçocukları alınacaktır. Üye çocuklarının misafirhane kapasitesinin üzerinde başvuru olması halinde kesin kayda hak kazanan üye çocuklarının tespiti 11.09.2017 tarihinde saat 14:00'da Türkiye Kamu-Sen toplantı salonunda kura yolu ile belirlenecektir.


Misafirhaneye üye çocuklarından yer kalması halinde üye yakınlarının kesin kayıt işlemleri başlatılacaktır. üyelerimizin referans olması  ve belgelendirmeleri şartıyla, üye yakınları için (Üyenin kardeşi, yeğeni, kuzeni gibi) misafirhane ücretine +250 TL ilave edilerek kayıtları alınabilecektir. Bunların misafirhanemizde kalma süreleri bir öğretim yılı olacaktır.


Misafirhanede barınacak öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği  verilecektir.


TÜRK EĞİTİM SEN ANKARA ÖĞRENCİ MİSAFİRHANESİ  ÜCRETLERİ


Türk Eğitim-Sen Ankara Öğrenci Misafirhanesi Ücretleri;

Üye çocukları için;

2 kişilik odalar 650 TL.

3 kişilik odalar 550 TL.

4 kişilik odalar 450 TL'dir.


Üye yakınları için (Üyenin kardeşi, yeğeni, kuzeni gibi) misafirhane ücretine +250 TL ilave edilerek kayıtları alınabilecektir. 


Ücretler kesin kayıt esnasında 10 ay üzerinden aylık ödemeler şeklinde alınacaktır. 


Ücretlere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir.


Konaklama fiyatına Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Hesaplamalarımıza göre kahvaltı ve akşam yemeği maliyeti aylık 300 TL'yi aşmaktadır.


Türk Eğitim Sen Ankara Öğrenci Misafirhanesinin  ücreti özel yurtların çok altında, vakıf ve dernek yurt fiyatlarının da altındadır. Amaç üyelerimizin çocuklarına ve eğitime katkıda bulunmaktır.


TÜRK EĞİTİM SEN ANKARA ÖĞRENCİ MİSAFİRHANESİNİN ÖZELLİKLERİ


16 katlı olarak planlanan, kız ve erkek öğrenci misafirhanesi olarak iki ayrı kısımdan oluşan Türk Eğitim Sen Ankara Öğrenci Misafirhanesi 264 kız, 264 erkek olmak üzere toplam 528 öğrencinin her türlü barınma, toplantı, yemek, kafeterya, internet, kütüphane gibi ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahip olacaktır.


Türk Eğitim Sen Ankara Öğrenci Misafirhanesi  yataklı bölümü 11 kattan oluşuyor.


1- Her katta 2 kişilik 2 oda toplamda 22 oda ve Toplamda 44 öğrenci,
2- Her katta 3 kişilik 12 oda toplamda 132 oda ve toplamda 396 öğrenci,
3- Her katta 4 kişilik 2 oda toplamda 22 oda ve toplamda 44 öğrenci
Sonuç olarak Bir katta; toplam 16 oda ve 48 kişi kalacak.


Türk Eğitim Sen Ankara Öğrenci Misafirhanesinin  tamamında ;


Bir katta 48 öğrenci x 11 Kat :Toplamda 528 öğrenci kalacak.
Katlar kız ve erkek olarak tahsisi yapılacak.
Onuncu kat kızlara, on birinci kat erkeklere gibi.
Erkek ve kız öğrencilerin girişleri, yemekhane, kantin kısmı tamamen ayrı olacak.


TÜRK EĞİTİM SEN ANKARA ÖĞRENCİ MİSAFİRHANESİ ADRESİ


Misafirhane merkezi bir yerde olup, her yöne metro imkanı da bulunmaktadır.


Misafirhanemizin adresi; Anafartalar Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi No 136 Altındağ/Ankara


Yol tarifi: Keçiören Metrosuna yürüyüş (150 mt) mesafesinde, Ankara Adliyesi Ek Binası arkasındadır. Keçiören köprüsünden gelirken Kazımkarabekir Caddesi karşısında Opet var. Yurdun yanında Oto Ünlü var. (Yeni sanayi)


TÜRK EĞİTİM SEN ANKARA ÖĞRENCİ MİSAFİRHANESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Misafirhane Müdürü; Kamil KÖSE; 05052257878

Misafirhane Tel; 03125023005

Misafirhane Tel; 03125023006

Misafirhane Fax; 03125023007


Hayırlı bir iş'e girişilmiştir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız rahat bir ortamda barınma imkanı bulacaklar. Tarih burayı yapanlara şahitlik edecek ve burada kalan çocuklarımız ve onların yakınları bu teşkilata dua edecektir. Her zaman bu teşkilat dualarla anılacaktır. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Böylesi yerlerin yapımına karar vermek bir cesaret işi ve ufuk meselesidir.


Türk Eğitim Sen Ankara Öğrenci Misafirhanesinin  yapımında öncülüğünü yapan Genel Başkanımız İsmail Koncuk'a, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Şube Başkan ve Yöneticilerimize, Üyelerimize sonsuz teşekkür ediyoruz.


Türk Eğitim Sen Ankara Öğrenci Misafirhanesi, Türkiye Kamu-Sen ailesine hayırlı olsun.


KIZ VE ERKEK ÖĞRENCİ MİSAFİRHANEMİZ BİTMEK ÜZERE


ÖĞRENCİ MİSAFİRHANESİ YAPTIRIYORUZ


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri