20 Ocak 2019 Pazar
Anasayfa > HABERLER > O. Özel Eğitim Mes. Eğ. Merkezi Kurucu Müdürlüğü İptal Edilmelidir

O. Özel Eğitim Mes. Eğ. Merkezi Kurucu Müdürlüğü İptal Edilmelidir

25.06.2014 18:33 12 14 16 18 yazdır
Osmaniye Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) kurucu müdür görevlendirilmesinin iptal edilerek norm kadro belirleme işlemlerinin Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarfından yapılmasını istedik
O. Özel Eğitim Mes. Eğ. Merkezi Kurucu Müdürlüğü İptal Edilmelidir

Sayı

ŞMT.400.80/717

24/06/2014

Konu

:  Osmaniye Özel Eğitim Mesleki

   Eğitim Merkezi (Okulu)

 

 

 

OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

 

İlgi: 18.06.2014 Tarihli ve 29034 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına

       Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin

       Yönetmelik.

          İlgi deki Yönetmeliğin "Müdür norm kadrosu" başlıklı 5. maddesinde; "(1) Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okullar hariç olmak üzere, eğitim kuramlarının her biri için müdür norm kadrosu verilir.

(2) Özel eğitim kurumları hariç olmak üzere, aynı bahçede farklı binalarda faaliyet gösteren farklı derece ve türdeki eğitim kurumlarının her birine müdür norm kadrosu verilir.

(3) Aynı binada faaliyet gösteren farklı derece ve türdeki eğitim kurumlarından sadece öğrenci sayısı en fazla olana müdür norm kadrosu verilir.

(4) Aynı bahçede faaliyet gösteren farklı derece ve türdeki özel eğitim kurumlarından sadece öğrenci sayısı en fazla olan eğitim kurumu için bir müdür norm kadrosu verilir.

(5) Eğitim kampusu şeklinde yapılanan eğitim kurumlan için bir müdür norm kadrosu verilir." hükümleri bulunmaktadır.

Bu hükümlere göre ilimiz merkez ilçesinde bulunan Özel eğitim kurumlarımız olan Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Merkezi I. Kademe ve II. Kademe Okulu ile Osmaniye Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) aynı binada hizmet vermektedir.

Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Merkezi I. Kademe ve II. Kademe Okulunun müstakil müdürlüğü bulunmaktadır.

Osmaniye Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezine (Okulu) ise kurucu müdür görevlendirilmiş bulunmaktadır.

İlgi deki Yönetmeliğin "Müdür norm kadrosu" başlıklı 5. maddesi 2. fıkrasındaki; "(2) Özel eğitim kurumları hariç olmak üzere, aynı bahçede farklı binalarda faaliyet gösteren farklı derece ve türdeki eğitim kurumlarının her birine müdür norm kadrosu verilir." hükümlerine göre; Özel eğitim kurumları hariç aynı bahçede faaliyet gösteren eğitim kurumlarının her birine müdür norm kadrosu verilebilmekte iken Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Merkezi I. Kademe ve II Kademe Okulu ile Osmaniye Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) aynı binada hizmet vermektedir.

 

 Bu nedenle ilgi deki Yönetmeliğin "Müdür norm kadrosu" başlıklı 5. maddesi 3. fıkrasındaki; "3) Aynı binada faaliyet gösteren farklı derece ve türdeki eğitim kurumlarından sadece öğrenci sayısı en fazla olana müdür norm kadrosu verilir." hükümlerine göre Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Merkezi I. Kademe ve II. Kademe Okulu ile Osmaniye Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) aynı binada hizmet vermekte olduklarından öğrenci sayısı en fazla olan Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Merkezi I. Kademe ve II. Kademe Okuluna müdür norm kadrosu verilerek Osmaniye Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) kurucu müdür görevlendirilmesinin iptal edilerek norm kadro belirleme işlemlerinin Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Merkezi I. Kademe ve II. Kademe Okulu müdürlüğü tarafından yapılması hususunda;

 Gereğini arz ederiz.

 

                                                               Cihat KARAKUŞ                    Ahmet KANDEMİR

                                                         Şube Mevzuat Sekreteri                  Şube Başkanı

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri