Yönetimde iki ayı doldurduk

Camiamıza iki ayda 201 yeni üye katılmış ve 170 okul gezisi yapılmıştır. İşte 2 aylık faaliyet raporumuz.

-   201 yeni üye kaydı yapılmıştır. Üye sayımız 2891 olmuştur. (13- 17 Ocak arası kayıtlar dâhil değildir)

-   170 okul/kurum/birim ziyaretinde bulunulmuştur. (İlçe başkanlarının ferdi yapmış oldukları ziyaretler dâhil değildir)

-  22 adet yönetim kurulu kararı alınmıştır.

-  İlgili kurumlara 298 adet resmi yazı yazılmıştır.

-  27 adet Bilgi edinme başvurusunda bulunulmuştur.

-  1 adet Bilgi edinme başvurusuna itiraz edilmiştir.

-  5 adet İl İdare Kuruluna şikâyette bulunulmuştur.

-  Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunulmak üzere Genel Merkeze 3 konuda görüş yazısı hazırlanmıştır.

-  10 adet dava dosyası hazırlanarak dava açılması için Avukatlarımıza teslim edilmiştir.

-  Üyelerden gelen talep üzerine dava açılmasına hazırlık olması amacıyla 15 üyemizin kurumuna vereceği dilekçe hazırlanmıştır.

-  Üyelerden gelen talep üzerine 9 üyemizin Disiplin soruşturmasına yönelik savunma ve itiraz dilekçesi hazırlanmıştır.

-  Biri Kahraman Maraş Valiliğinde olmak üzere 4 kez İl Milli Eğitim Disiplin Kurulu toplantısına katılarak üyelerimiz savunulmuştur.

-  İki kez Osmaniye İl İnsan Hakları Toplantısına katıldık.

-  Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi olarak yönetim kurulu oluşturulmuş akabinde denetleme ve disiplin kurulları oluşturulmuştur.

-  Korkut Ata Üniversitesi Temsilcilik yönetim kurulu oluşturulmuştur.

-  Korkut Ata Üniversitesi Kadın Kolları yönetim kurulu oluşturulmuştur.

-  Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi Kadın Kolları yönetim kurulu oluşturulmuştur.

-  Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi İlçe Temsilcilikleri yönetim kurulları oluşturulmuştur.

-  Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi İlçe Temsilcilik Kadın Kolları yönetim kurulları oluşturulmuştur.

-  Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi Kredi ve Yurtlar Kurumu Temsilciliği yönetim kurulu oluşturulmuştur.

-  Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi Kredi ve Yurtlar Kurumu Temsilciliği Kadın Kolları yönetim kurulu oluşturulmuştur.

- Seminerlere katılmayın çağrısında bulunduk. Girişimlerimiz Sonuç Verdi. Seminerler Ertelendi

- Osmaniye'den Mardin ili Savur ilçesi KAYACIKLAR KÖYÜNE; kırtasiye yardımında bulunulması için girişimde bulunduk.

- Türk Eğitim-Sen Osmaniye Şubesi olarak 25 Aralık 2013 Çarşamba günü saat 12.30 da Korkut Ata Üniversitesinde Akademisyenler ve İdari Personellerin uğradığı ekonomik soykırımı protesto ettik.

- Şube Yönetim Kurulumuz Rektörlüğü Ziyaret Etti.

- Girişimlerimiz üzerine 2013-2014 Öğretim yılında Kadirli'de sene başında mesleki çalışma yapan ortaöğretim kurumu öğretmenlerine ek ders ödenecek.

- Kılık kıyafet eylemimizde herhangi bir sınırlama olmadan serbest kıyafetle süresiz eylem kararı devam etmektedir.

- Memurlara reva görülen maaş zamlarını valilik önünde basın açıklaması yaparak protesto ettik.

- 01 Ocak 2014'ten itibaren üniversitelerin disiplin kurullarına sendika temsilcisi de katılacağından kurla katılacak isimleri üniversitemize bildirdik.

- Üyelerden gelen talep üzerine anlık hukuki ve mevzuat soruları telefonda veya ziyaretlerde cevaplandırılmış olup gerekli konularda kamuoyunun bilinçlendirilmesi, bilgilendirilmesi, birlikteliğin sağlanması için ve ortak hareket edilmesi amacıyla ulusal internet medyasında ve şubemiz sitesinde haberler yapılmış/yapılmaya devam edilmektedir.

- Genel merkez bülteni ve diğer yayınlar ile 2014 yılı takvimleri ilçeler ve okul okul tasnifleri yapılarak ilçe yönetimlerine teslim edilmiş okul ve kurumlarımıza dağıtımı yapılmış/yapılmaya devam edilmektedir.

- Şube Müdürlüğü Deneme Sınavı ve Sınav Yolluğu Dilekçe Örneği hazırlanmıştır.

- İl içi Becayiş Hakkının Verilmesini İstedik.

- Türkiye Kamu Sen Temsilcisi Beyazıt ASLAN oldu.

- Şube Başkanımız Türkiye Kamu Sen Konfederasyonu'na bağlı Osmaniye İli federasyon şube başkanları ve il temsilcileri ile"HIRSIZA DEĞİL, MEMURA BÜTÇE" mitingine katılarak on binlerce kamu çalışanı ile birlikte hep bir ağızdan "Yalana, yolsuzluğa, hırsızlığa, arsızlığa HAYIR" diye haykırdı.

- İl genelinde geçici olarak görevlendirilen rehber öğretmenlerin görevlendirmeleri iptal edilmesi için başvuruda bulunulmuş yetki aşımı yaparak görevlendirme yapan yetkililer hakkında il idare kuruluna şikâyette bulunulmuştur. Bu konuda Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuruda bulunmak için hazırlıklar yapılmaktadır.

- Rehber öğretmelerin istekleri dışında geçici olarak görevlendirilmesi nedeniyle İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil İbrahim Kahraman hakkında valiliğe suç duyurusunda bulunduk.

 

- İlimizde bulunan okul ve kurumların hizmet puanların doğru olup olmadığı hakkında çalışma başlatılmıştır.

- Okul öncesi eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin çalışma saatlerinin düzenlenerek birlikteliğin sağlanması için başvuruda bulunulmuştur.

-  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğü ve Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine yazı yazarak görevde yükselme sınav yolluklarının ödenmesi için başvuruda bulunulmuş akabinde yolluk ödenmiştir.

-  İl milli eğitim müdürlüğümüzdeki yetkili şube müdürlerimizle ve hukuk bürosu ve avukatlarla üyelerimizle ilgili sorunlar görüşülerek çözüm yoları aranmış/aranmaya devam edilmektedir.

- Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesinin yayın organı olan "Eğitim Harmanı" Bültenimizin yeniden yayın hayatına başlaması için gerekli yönetim kurulu kararı alınmış gerekli yazışmalar tamamlanmıştır.

- Genel merkez bülteni ve diğer yayınlar ile 2014 yılı takvimleri ilçeler ve okul okul tasnifleri yapılarak ilçe yönetimlerine teslim edilmiş okul ve kurumlarımıza dağıtımı yapılmış/yapılmaya devam edilmektedir.

- Antalya'da yapılan Eğitim ve İstişare toplantısına şubemiz yönetimi, üniversite temsilcilik yönetimi ve ilçe yönetimlerimiz katılmışlardır.

- Yeni yönetim kurulumuza hayırlı olsun ziyaretinde bulunan kurum /kuruluş ve kişilere iadeyi ziyaret yapılmış/yapılmaya devam edilmektedir.

- Üyelerimizin ve yakınlarının vefat durumlarında taziye ziyaretlerinde bulunulmuş bulunmaya devam edilmektedir.

- Üyelerimizin düğün ve doğum gibi mutlu günlerinde hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunulmuş bulunmaya devam edilmektedir.

- Anlaşmalı işyerleri ile ilgili çalışmalar devam etmekte olup öncelikle bir petrol istasyonu ile görüşmeler yapılmış teklif sunulmuş öneri beklenmektedir. Hastane ve marketlerle ilgili görüşmeler yapılacaktır.

- Şube kadın kollarının Antalya'da yapılan/yapılacak olan Eğitim ve istişare toplantısına katılımın sağlanması için ve Üst kurul delegelerimizin Genel Merkez kongresine katılımın sağlanması için gerekli ulaşım rezervasyonlar ve organizasyonları yapılmıştır.

- Yönetim kurulumuzda aldığımız karar gereğince yöneticiliğe 2013 Eylül ayından itibaren bu yıl içinde atanan ve atanacak olan tüm üyelerimize Türk Eğitim Senli olduklarını hatırlatan çiçeklerimiz gönderilmiş/gönderilecek ve fırsat buldukça ziyaretleri gerçekleştirilmiş/gerçekleştirilmeye devam edilmektedir.

- Süt İzninin Kullanımını Belirleme ve Saatini Seçme Dilekçesi hazırladık.

- Becayiş Dilekçesi hazırladık.

- Fazla Çalışma İzin Dilekçesi hazırladık.

- 4/C Fazla Mesai Ücreti Dilekçesi hazırladık.

- Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar'ın 12. maddesinin 5. Fıkrasındaki hükme aykırı davranarak ortak sınavlarda görevlendirilen öğretmenlere oturum başına 5 saat ten 15 saat ek ders ücreti ödemek yerine sadece 5 saat ek ders ücreti ödeyerek hem mağdur etmiş hem de ek ders ücreti karşılığı yapılması gereken işleri, ek dersleri eksik hesaplamak ve ödemek suretiyle angarya haline getirerek eğitimcilerin sırtına yüklemiş olmasından dolayı Türk Eğitim Sen olarak  MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nce alınan  13.11.2013 tarih ve 3355336 sayılı  Bakan oluru'nun iptali için dava açılmıştır.

- Üyelerimize yakışır nezih bir ortamda sendikamızın hizmet verebilmesi için seçimlerden çok önce başlayan yeni hizmet bina arayışlarımız kongremizden sonra yoğun bir şekilde sürmüş ve Devlet Bahçeli Bulvarı 3 etapta trafik ışıkları başlangıcı köşesinde Akyar Caddesi üzerinde bir Turkuaz market yanı karşısındaki bina altı kiralanarak Türk Diyanet Vakıf Sen, Türk Büro Sen ile birlikte Türk Eğitim Sen olarak ince inşaat ve dekorasyon işleri tamamlandığında en kısa süre içerisinde yeni hizmet binasına taşınılacaktır.

- Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesinin 25.11.2013 tarih ve 10 nolu yönetim kurulu kararında Üyelerimizin; Başsağlığı dileklerini kabul edebileceği vefat ve mevlit duyurularında, ayrıca düğün, doğum ve hastalık gibi durumlarındaki duyurularında veya makul ve mantıklı duyuru taleplerinde, üyemizin veya bir yakının ve il/ilçe/üniversite yönetim kurulu üyelerinden birisinin talebi üzerine diğer üyelerimizin bilgilendirilmesi amacıyla SMS atılmaktadır. Bu kapsamda yeni SMS anlaşması yapılarak önceki SMS Anlaşmasına göre yüzde 500'lük bir indirim sağlanmıştır. Aradaki fark gelen mesajlarda TESOSMANİYE mesajının çıkmamasıdır.

- Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi olarak Engelli eğitim çalışanlarımızı, sorunlarının çözümü için Türk Eğitim Sen Engelliler Platformu altında birleşmeye davet ederken, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün engelli vatandaşlarımızın her türlü sorununun çözüldüğü, önlerine konulan her türlü engelin kaldırıldığı uygulamalara vesile olacak uygulamalara imza atıldığı bir dönemin başlangıcı olması açısından sendikamız bünyesinde engelliler platformu oluşturulmuş ve bu platformun yönetim kurlu olarak 80.Yıl İlkokulu Öğretmeniz Selim SAKAR Beyefendi ile Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu Personeli İbrahim OKUR Beyefendi görev almıştır. Yeni hizmet binamıza taşınıldığında bu platform çalışmalarına başlayacaktır.

- Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi Yönetimi okul ve kurumlarımızı ziyaret etmeye başlamıştır. Bu kapsamda aşağıda listelediğimiz okul ve kurumlarımız ziyaret edilmiştir. Her sabah ilk teneffüste Şube başkanımız bir okulu/kurumu ziyaret ederek sabah ilk çayını öğretmenler odasında içmektedir. Bu ziyaretlerde eğitim çalışanlarımızın öneri ve eleştirileri alınmakta üye kaydetme çalışmalarında bulunulmaktadır. Bu bağlamda aylıksız izne ayrılan şube başkanımız Ahmet KANDEMİR ile Şube Sekreterimiz Halim HALLAÇ çalışmalarda bulunmaktadır. Bu çalışmalara şube yönetim kurulunun diğer üyelerinin yasal bir gün izin onayları alınmış olup bu günden itibaren bu yönetim kurulu arkadaşlarımızda ziyaret çalışmalarına katılacaklar ya da şubede bulunarak yazışmalar ve şubeye gelen üyelerle ilgileneceklerdir.


07.02.2014 12:56
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.