16 Ocak 2019 Çarşamba
Anasayfa > HABERLER > MEB, görev tanımlarını ne zaman sonuçlandıracak?

MEB, görev tanımlarını ne zaman sonuçlandıracak?

28.01.2016 09:59 12 14 16 18 yazdır
Milli Eğitim Bakanlığı 2013 yılında söz verdiği üzere personelinin görev tanımlarını bir an önce yapmalıdır.
MEB, görev tanımlarını ne zaman sonuçlandıracak?

Görev Tanımları 2008 Yılında Türk Eğitim Sen Tarafından Gündeme Getirilmiştir.


İlk defa Milli Eğitim Bakanlığı (MEB Kurum İdari Kurulu Nisan 2008 Çalışma Raporunun 4.maddesinde "4-"Yardımcı Hizmetler ve Genel İdari Hizmetleri Sınıfında görev yapan personelin iş tanımları açık ve net bir şekilde belirlenmelidir." önerisi ile ilgili olarak çalışma başlatılması önerileri üzerinde görüş birliğine varılmıştır." şeklinde yer alan Genel İdare Hizmetleri Sınıfı, Teknik Hizmetler Sınıfı ve Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan personelin görev tanımları hususu Türk Eğitim Sen tarafından gündeme getirilmiş, 2008 yılından 2012 yılına kadar gündeme hiç gelmemiştir.


MEB Kurum İdari Kurulu Nisan 2008 Çalışma Raporu için Tıklayınız


MEB; "Görev Tanımları 2013 Yılının İkinci Yarısında Tamamlanacak" Sözü Vermiştir.


Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün, 18.12.2012 tarih ve 229642 sayılı yazılarında, "Görev tanımları" konusuna değinilmiş.


MEB: Görev tanımları 2013'te tamamlanacak

Cevabi yazıda; "Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yürütülen Milli Eğitim Bakanlığı; merkez, taşra ve yurtdışı birimlerinde iç kontrol sisteminin kurulması çalışmaları kapsamında Milli Eğilim Bakanlığının süreç hiyerarşisi belirlenmiş olup idari ve mali iş süreçlerinin haritalandırılmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığının iş süreçleri bir kitapta toplanacağı belirtilmiştir.


Ardından yapılacak olan iş etüdü, iş analizi, iş gerekleri ve nitelikleri ile görev tanımları çalışmalarına başlanacaktır Halihazırda Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında bulunan 72 adet kadro unvanının görev tanımları taslak olarak yapılmış çalışmalar devam ermektedir.


Tüm bu çalışmalar bir iş paketi halinde 2013 yılının ilk altı ayının sonunda tamamlanması planlanmaktadır." açıklamasına yer verilmişti.


Fakat "2013 yılının ilk altı ayının sonunda tamamlanması" sözü verilen "Görev tanımları" 2016 yılı OCAK ayı gelmesine karşılık kamuoyuna açıklanmamıştır.


Sağlık Bakanlığı Kendi Çalışanların Görev Tanımlarını 2014 Yılında Yapmıştır.


Sağlık Bakanlığı, 48 unvanda çalışan personelin görev tanımlarını yaparak "Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik" 22 Mayıs 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır.


Sağlık personelinin meslek tanımları

Eğitim Çalışanlarının Görev Tanımları Bir An Önce Yapılmalıdır.


Milli Eğitim Bakanlığı 2013 yılında söz verdiği üzere Genel İdare Hizmetleri Sınıfı, Teknik Hizmetler Sınıfı ve Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan personelinin görev tanımlarını bir an önce yapmalıdır.


Ahmet KANDEMİR

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri