18 Aralık 2018 Salı
Anasayfa > HABERLER > 2013-2014 OKÜ Kurum İdari Kurulu Değerlendirmemiz 2

2013-2014 OKÜ Kurum İdari Kurulu Değerlendirmemiz 2

21.04.2014 22:00 12 14 16 18 yazdır
Bizim anlayışımıza göre sendikacılık bilgi sahibi olmaktır. İlgili olmaktır. Bilgi sahibi olunmadan ilgili olunmadan hak savunulmaz.
2013-2014 OKÜ Kurum İdari Kurulu Değerlendirmemiz 2

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kurum İdari Kurulu ile Eğitim Bir-Sen temsilcilerinden oluşan Kurum İdari Kurulu, 4668 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu'nun 22. maddesi ile Kurum İdari Kurulları, Yüksek İdari Kurul, Kamu İşveren Kurulu ve Uzlaştırma Kurulunun Teşkili ile Çalışma Usul ve Esaslarına ilişkin Yönetmelik hükümleri gereğince Rektörlük Toplantı Salonunda yapılmış.

İşte alınan kararlar.

Bizim anlayışımıza göre sendikacılık bilgi sahibi olmaktır. İlgili olmaktır. Bilgi sahibi olunmadan ilgili olunmadan hak savunulmaz.

Kurum İdari Kurulunda,

Yetkili Sendika diyor ki;Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi diyor ki;


Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi diyor ki;

Üniversitede Görevde Yükselme Sınav Yolluklarının Ödenmesini İstedik haberimizde belirttiğimiz Üniversite de görevli idari personellerin görevde yükselme sınavına girmiş olmaları nedeniyle alamadıkları geçici görev yolluklarının ödenmesini talep etmiş, başvuru dilekçemizde bu yollukların Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde ödendiğini ve ilgili mevzuatları da sıraladıktan sonra gelen ödeneklerin her mali yılsonunda tekrar personele ödenmeyip geri Maliye Bakanlığına aktarıldığını vurgulayarak ödeneklerin ödenmesini talep etmiştik.

Bu talebimiz üzerine Ünüversite yönetimi harekete geçerek yolluklar ödenmiştir.

"Üniversitede Sınav Yollukları Ödeniyor" haberimiz için tıklayınız.


Yok eğer bu yolluklar 2012 yılında zamanında ödenmiş olsaydı neden 2013 yılı Aralık ayı sonrası ya da 2014 yılı Ocak ve Şubat ayları beklenecekti. 

Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi sorunu öğrenir öğrenmez gerekli mevzuat araştırmasını yaptıktan ve gerekli emsal ödemeye ulaştıktan sonra hiç beklemeden hemen resmi yazı ile 11.12.2013 tarihinde üniversiteye başvurmuş ve akabinde yolluklar ödenmiştir.

Yetkili sendikaya çağrımızdır Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesinin internet sitesini takip etmeleri Üniversitemizin akademik ve idari personelinin sorunlarının öğrenilmesinde fayda sağlayacaktır. Aksi takdirde sorunlar çözümlendikten sonra öğrenmiş olursunuz. Yetkili olmak değil de bilgili olmak ilgili olmak sorunları yerinde öğrenmek gerekir. Bunu da yetkili olmamasına rağmen sorunları yerinde dinleyerek ve çözüm yolları üreterek ilgilenerek gerekli yazışmaları yaparak Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi yapmaktadır.

Sözün özü iki yıldır ödenmeyen yolluklar Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesinin başvurusu üzerine ödenmiştir. Ünüversite yönetimine zorlayıcı baskı yapamazsınız burası demokratik bir hukuk devletidir. Hukuk devletlerinde hak talep edilir. Ortaya somut veriler konulur O yüzden en başta dedik ki, şimdi de tekrarlayalım; Bizim anlayışımıza göre sendikacılık bilgi sahibi olmaktır. İlgili olmaktır. Bilgi sahibi olunmadan ilgili olunmadan hak savunulmaz.

Yine yetkili sendika önceki Kurum İdari Kurullarında kreş talebinde bulunmuş Ünüversite yönetimi de gerekli sayılara ulaşıldığında Kreş açılacağını bildirmiştir.

Peki, normalde nasıl olmalıydı. Bilgi sahibi olmak dedik ya Bilgi sahibi olmak için ilgili olmak akabinde yine bilgi sahibi olmak gerekiyor. Bildiğiniz üzere 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu bulunmaktadır. Sendikamız bu kanunla kendisine verilmiş hakkı kullanarak üniversitemizdeki 0-6 yaş arası çocuk ve kadın çalışan sayısını istemiştir.

Gelen cevabi yazıda 0-6 yaş arası çocuk sayısının 169 ve kadın çalışan sayısının ise 166 olduğunun bildirilmesi üzerine sendikamız 05.03.2014 tarihinde ilgili mevzuatları da belirterek en az 50 çocuk bulunan kamu kuruluşunun Kreş açma zorunluluğu hatırlatılarak kreş talebinde bulunulmuştur.


"Üniversiteden Kreş Talebinde Bulunduk" haberimiz için tıklayınız.

Bu iş en başından yetkili sendika tarafından yapılmış olsaydı Ünüversite yönetimi yeterli çocuk sayısına ulaşıldığında kreş açılacaktır açıklaması yapamayacaktı.

Şu an için;

Yetkili Sendika diyor ki;
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi diyor ki;Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi diyor ki;

Bilgili olan sendika bilgiye ulaşmanın yollarını kullanan sendika ilgili olan sendika üniversitemizdeki 0-6 yaş arası çocuk ve kadın çalışan sayısını istemiştir.

Gelen cevabi yazıda 0-6 yaş arası çocuk sayısının 169 ve kadın çalışan sayısının ise 166 olduğunun bildirilmesi üzerine sendikamız 05.03.2014 tarihinde ilgili mevzuatları da belirterek en az 50 çocuk bulunan kamu kuruluşunun Kreş açma zorunluluğu hatırlatılarak kreş talebinde bulunulmuştur.

Er geç bu talep gerçekleştirilecektir. Personeli mutlu ve huzurlu olan bir Ünüversite başarılı olur biz her zaman üniversitemizin yönetimi akademik ve idari personelin yanındayız. Çünkü biz Türk Eğitim Sen'iz Çünkü biz Türkiye'yiz.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi personeli yetkiyi bu yıl asıl sahibine bilgili ve ilgili olan sendikaya verecektir.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri