26 Eylül 2018 Çarşamba
Anasayfa > HABERLER > Kent Konseyi Genel Kurulu yapıldı

Kent Konseyi Genel Kurulu yapıldı

02.04.2016 14:32 12 14 16 18 yazdır
Kent Konseyi Genel Kurulunda Ahmet Kandemir Eğitim, Kültür ve Sağlık Meclisi Başkanı olarak seçildi.
Kent Konseyi Genel Kurulu yapıldı
5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 76. maddesi ve 06.06.2009 tarih ve 27250 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Kent Konseyi Yönetmeliğinin 10. maddesi hükümleridoğrultusunda, Osmaniye Kent Konseyi Genel Kurulu, 2 Nisan Cumartesi günü Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'nde yapıldı.Toplantıda kent konseyi organlarının seçimi yapıldı.Genel Kurul'da sunulan tek liste ile geçen dönem Kent Konseyi Genel Sekreteri olan Hayrettin Aslan başkanlığında yeni Kent Konseyi Yürütme Kurulu oluşturuldu.
Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Divan oluşu için sunulan öneri gereği Divan Başkanlığı'na Belediye Başkanı Kadir Kara, yardımcılığına İl Genel Meclis Başkanı Nuh Kara, katip üyeliğe de Osmaniye Ticaret Borsası Başkanı Sait Çenet seçildi.


Toplantı Genel Sekreter Hayrettin Aslan'ın Kent Konseyi ile ilgili bilgilendirme konuşması ile devam etti. Aslan, "5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 76. Maddesi ve 06.06.2009 tarih 27250 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Kent Konseyi Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda oluşturulan Kent Konseyi, yerel düzeyde demokratik katılımın yaygınlaştırılmasını, hemşehrilik hukuku ve ortak yaşam bilincinin geliştirilmesini, çok ortaklı ve çok aktörlü yönetişim anlayışının benimsenmesini sağlamak, kente ilişkin temel stratejiler ve faaliyet planlarının belirlenmesinde, uygulama ve izleme süreçlerinde tüm kenti kapsayan ortak bir aklın oluşturmasına katkıda bulunmak ve oluşturulan görüşlerin değerlendirilmek üzere ilgili belediyeye gönderilmesini sağlar" dedi. Aslan, bugüne kadar yapılan çalışmalarda emeği geçenlere de teşekkür etti.


Belediye Başkanı Kadir Kara ise Osmaniye'de yerel yönetimlerin daha güzel ve kaliteli hizmet sunmasında Kent Konseyi'nin önemli bir yeri olduğunu ifade ederek, geçmiş dönemlerde görev alan başkan, yürütme kurulu ve üyelerine teşekkür etti. Başkan Kara, belediye olarak Kent Konseyi'nin teklif ve önerilerinin her zaman titizlikle değerlendirileceğini de sözlerine ekledi.


Toplantıda yeni oluşturulacak Kent Konseyi ile ilgili teklif çağrısında bulunuldu. Divana sunulan tek liste üyelerin oylamasına sunuldu ve liste oybirliği ile kabul edildi.Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı; Hayrettin Aslan

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliklerine; 

Ahmet Özener

Dilem Aksoy

Erdinç Kadıoğlu

Durmuş Öksüz

Garip yıl

Ali Celal Kaymak

Sehavet Aslankurt

Mehmet Çapar 

Abdullah Gizlice


Kent Konseyi Bünyesindeki Meclisler;

Kadın ve Çocuk Meclisi Başkanı; Ebru Aksoy

Engellli Meclisi Başkanı; Zahide Aktürk

Çevre ve Turizm Meclisi; Halise Şen

Gençlik Meclisi Başkanı; Enver Bozdoğan

Eğitim, Kültür ve Sağlık Meclisi Başkanı; Ahmet Kandemir

seçildiler.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri