22 Ekim 2018 Pazartesi
Anasayfa > HABERLER > KADİRLİ'DE BU ADAMA KİM DUR DİYECEK ?

KADİRLİ'DE BU ADAMA KİM DUR DİYECEK ?

02.04.2015 14:50 12 14 16 18 yazdır
Türk Eğitim-Sen Kadirli İlçe Başkanı Halim HALLAÇ ,100. Yıl Orta Okulu'nda yaşanan mobbingle ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.
KADİRLİ'DE BU ADAMA KİM DUR DİYECEK ?
KADİRLİ'DE BU ADAMA KİM DUR DİYECEK ?

Başkan HALLAÇ 35 yıldır oturduğu koltukta eğitim adına hiçbir varlık gösteremeyen , 35 yıllık meslek hayatının 34 yılını idareci olarak geçiren ve gittiği her okulda eğitimin adına var olan başarıyı bile sıfıra indiren birinden farklı bir uygulama beklemek çok fazla hayalcilik olur doğrusu. Bugün itibarıyla okulda rehberlik öğretmenimize yapılanlar cahiliye dönemini aratmamaktadır. Gereksiz derslerde öğrenci alınmasını söyleyen bir okul müdürüne sormak isterim. Hangi ders gereksiz söyle de bizde bilelim. Hepsinden önemlisi Sayın Bakanımız Nabi Avcı'da bilsin , bilsin ki gereksiz ders dediklerini kaldırsın.

Bu senin Milli Eğitim Bakanlığından daha donanımlı olduğun anlamına gelmektedir bunu söylüyorsan. Bir bayan öğretmene 35 yıl içinde nasıl davranmasını hangi üslup içinde konuşmasını bilmiyorsan bu senin suçun değil, asıl suç seni hala o koltukta oturtanlardadır. Denetim mekanizmasının iflas ettiği yerde kanun ve yönetmeliklerden bahsetmek hayalcilik olur.Sırtını siyasete dayayarak koltuklarda oturmanın sonucu budur. İnsan olabilmenin erdemleri unutulmuş, okul müdürlüğünün üstüne çıkılmış, özel bir şirketin patronu kimliğine bürünülmüş, devletin bürokratı olduğu unutulmuş, çalışana köle muamelesi reva görülmüştür.

Hiç kimse kanunların üstünde değildir. Kalkıp sen öğretmenliği bilmiyorsun diyemez, öğretmen yetersizse ki kesinlikle değil, yönetmeliklerin ilgili hükümleri neyi gerektiriyorsa onun yapılması gerekir.

Bilinmesini isterim ki rehberlik öğretmenimizin olayın vukuu bulduğu anda okuldaydık ve yanındaydık. Bundan sonrada yanında olacağız. Öğrenci psikolojini bilmeyen bir okul müdürü bir yanda diğer bir yanda ise okul öğrencileri tamamı tarafından çok sevilen, öğrenci sorunlarını çözmek için her şeyini feda eden bir öğretmenimize yapılana seyirci kalmayacağız. Bu konuda her türlü yasal sürece başvuracağız. Bu ve benzeri okul müdürlerinin milli eğitimde yeri yoktur. Gününü sadece koltuğunda oturarak iletişim becerilerinden uzak birinin okul müdürlüğü yapması bu ilde yetki sahibi olan herkesin en büyük hatasıdır.Acil olarak eğitimden bu şahıs el çektirilmelidir, daha vahim hadiselerin yaşanmaması için Kadirli Kaymakamı Sayın Muhittin Pamuk ve Osmaniye Valisi Sayın Kerem Al Beyi göreve davet ediyorum.
Saygılarımla.

Halim HALLAÇ
Tes Osmaniye Şube Başkan Yardımcısı
Tes Kadirli İlçe Başkanı
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri