13 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > HABERLER > Kadirli OSB kendi resmi sitesinde arıtma tesis yok diyor

Kadirli OSB kendi resmi sitesinde arıtma tesis yok diyor

30.06.2020 22:43 12 14 16 18 yazdır
Kadirli OSB'nin var olan ÇED raporu ivedilikle gözden geçirilmelidir. Osb'den kazanılan milyonlarca liradan önce Çevre sağlığı daha önceliklidir.
Kadirli OSB kendi resmi sitesinde arıtma tesis yok diyor
Kadirli Organize Sanayi Bölgesi Yerleşkesi...
Binlerce insanımıza ekmek verdiği bir gerçektir. istihdam oluşturmasına sözümüz yoktur. Sözümüz yerleşke planında yer alan arıtma tesisi kullanım alanı proje aşamasında olmasına itirazımız var, Çukurova'nın bereketli topraklarını kirletmeye kimsenin hakkı yoktur. Firmaları buraya çağırıp yatırıp yapmaya teşvik ediyorsanız, doğayı kirletmemek için de gerekli tedbirleri almak zorundasınız. OSB kendi resmi sitesinde arıtma tesis yok diyor. Arıtma tesisi bugüne kadar neden yapılmadı?

Osb yetkilileri buna acilen bir açıklama getirmek zorundadır. Insan ve ve tüm canlıların sağlığını tehdit eden bir durum söz konusudur. Bu tehdit ortadan kalkana kadar yüksek perdeden konuşmaya devam edeceğiz. Kadirli OSB'nin var olan ÇED raporu ivedilikle gözden geçirilmelidir. Osb'den kazanılan milyonlarca liradan önce Çevre sağlığı daha önceliklidir.
Kamuoyuna arz olunur.

Halim Hallaç Tes Kadirli ilçe Baskanı

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri