20 Ocak 2019 Pazar
Anasayfa > HABERLER > Kadirli İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü Bilgi Verdi

Kadirli İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü Bilgi Verdi

05.09.2014 07:00 12 14 16 18 yazdır
Kadirli İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu'nun Kararı üzerine bilgi vermek zorunda kaldı.
Kadirli İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü Bilgi Verdi
Mayıs ayında Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla Kadirli İmam Hatip Ortaokulu'na ait bir kısım bilgilerin tarafımıza verilmesi için talepte bulunmuştuk. Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise Kadirli İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü'nden istediğimiz bilgileri talep etmiş, buna rağmen Kadirli İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü ise tüm başvurularımıza aynı uydurma gerekçelerle olumsuz cevap vererek istediğimiz bilgi ve belgeleri tarafımıza vermemiştir.

Okul müdürlüğünün bilgi ve belgeleri paylaşıma açmaması üzerine sendikamızca Başbakanlık Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu'na itiraz edilmiştir. Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu ise yapmış olduğumuz itirazı oy birliği ile kabul ederek bilgi ve belgelerin paylaşıma açılması gerektiğine karar vermiştir. Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu'na yapmış olduğumuz ikinci itirazımız ise henüz sonuçlanmamıştır.

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu'nun bu kararı üzerine Kadirli Ortaokulu Müdürlüğü istediğimiz belgeleri paylaşıma açmak zorunda kalmış ve istediğimiz bilgi ve belgeleri paylaşıma açmıştır. Hatta Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu'na yapmış olduğumuz diğer itirazımız sonuçlanmadığı halde Kadirli İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü bu bilgi ve belgeleride ikinci bir yazıyla sendikamıza göndermiştir. 

Türk Eğitim-Sen Osmaniye Şubesi olarak zaman zaman okul müdürlüklerimize müracaat ederek ellerinde bulunan bir kısım bilgi ve belgenin Bilgi Edinme Kanunu uyarınca tarafımıza açılmasını talep ediyoruz ve talep etmeye de devam edeceğiz. Yasal çerçevede yaptığımız bu başvurulara bilgi ve belgeleri tarafımıza vermemek adına türlü gerekçelerle red cevabı vererek,Kanun hükümlerine aykırı hareket ederek, sendikamızın bilgi edinme hakkını engellemeye çalışan, kamu kurumlarını gereksiz yere meşgul eden okul müdürlükleri hakkında ise yasal işlem yapılması için valilik makamından talepte bulunacağımıza da hatırlatmak isteriz.

Kadirli Ortaokulu Müdürlüğü'nün Bilgi Edinme Yazısı

Başbakanlık Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu'nun Kararı

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Okul Müdürlüklerinin Bilgi Edinmelere Cevap Vermeleri Gerektiğine Dair Yazısı
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri