15 Aralık 2018 Cumartesi
Anasayfa > HABERLER > Kadirli İlçemiz Gezileri Başladı

Kadirli İlçemiz Gezileri Başladı

03.10.2014 23:28 12 14 16 18 yazdır
Osmaniye'mizin en Büyük ilçesi Kadir'li ilçemizdeki 7 Mart İlkokulundan 2014-2015 eğitim öğretim yılının okul gezilerine başlamış bulunmaktayız.
Kadirli İlçemiz Gezileri Başladı
Bayrağı devraldığımız günden bu güne kadar okul gezilerimize önem veriyor, sorunları yerinde tespit ederek yetkililere gerekli dosyaları sunuyoruz bu bağlamda özellikle köy okullarımızdaki öğretmenlerimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda Sumbas ve Hasanbeyli ilçelerimizin zorunlu hizmet kapsamına alınması ile Osmaniye, Kadirli, Bahçe ve Düziçi'ndeki bazı dağ köyü okullarımızın zorunlu hizmet kapsamına alınmasını sağlamış bulunmaktayız.

Yine birleştirilmiş sınıf uygulamasından vazgeçilerek taşımalı eğitim kapsamının genişletilip köy okullarının bazı merkezlerde toplanması için yetkililere başvurmuş bulunmaktayız. Bunun yanında köy okullarımızın internet alt yapıları olmayanlarını valilik makamına da iletmiş bulunmaktayız.


Ayrıca kendine özel sorunları olan okulları da valilik makamına ileterek çözüm yolları bulunmasını sağlamaktayız. Bu konularda sorunları olan okullarımızın tarafımıza bilgi vermesi yerinde olacaktır.


Bu bağlamda geçen yıl Kasım ayında başladığımız okul gezilerimiz Osmaniye ilimizin en güneyinde olan Toprakkale ilçemiz Tüysüz İlkokulu/Ortaokulundan başlamış Osmaniye merkeze bağlı dağ köyü olan Osmaniye'nin en doğusundaki dağ köyü Cebel Köyü Yarpuz İlkokulundan devam etmiş, Bahçe ilçemizin en uç noktasında Osmaniye'mizin en Kuzeyinde olan Veli Keleş İlkokulu/Ortaokulunda son bulmuştu bu bağlamda;


Osmaniye merkez ilçe ve köylerinin tamamı Şube Başkanımız Ahmet Kandemir ve yönetimi tarafından ziyaret edilmiştir.Toprakkale ilçe ve köylerinin tamamı ve Şube Başkanımız Ahmet Kandemir ve İlçe Başkanımız Hamza Kılıç tarafından ziyaret edilmiştir.Hasanbeyli ilçe ve köylerinin tamamı Şube Başkanımız Ahmet Kandemir ve İlçe Başkanımız Asir Çam tarafından ziyaret edilmiştir.Kadirli ilçesi ve köylerinin tamamı Kadirli ilçe başkanı ve aynı zamanda şube sekreterimiz Halim Hallaç tarafından ziyaret edilmiştir.Düziçi ilçe köyleri ilçe başkanı ve aynı zamanda şube sekreteri olan Ahmet Kırat tarafaından ziyaret edilmeye devam edilmektedir.Sumbas ilçesi ve köylerinin tamamı hem ilçe başkanımız Levent Binici hemde şube sekreterimiz Halim Hallaç tarafından ziyaret edilmiştir.Bahçe ilçe ve köylerinin tamamı ilçe başkanı Mustafa Yalçın tarafaından ziyaret edilmeye devam edilmektedir.Yurt kur teşkilatı Şube Başkanımız Ahmet Kandemir ve yönetimi ile birlikte Yurt Kur başkanımız Mehmet Kurt nezaretinde ziyaret edilmiştir.Kadirli Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü birimleri, Şube Başkanımız Ahmet Kandemir ve yönetimi ile birlikte Kadirli ilçe başknımız ve şube sekreterimiz Halim Hallaç ve yüksek okul temilcimiz Emin Çapraz nezaretinde ziyaret edilmiştir.Osmaniye Korkut Ata Ünüversitesi Rektörlüğü Şube Başkanımız Ahmet Kandemir ve yönetimi ile birlikte Ünüversite Başkanımız Fatih Mehmet Gizlice nezaretinde ziyaret edilmiştir. Ziyaretler devam etmektedir.

 

Dün ise Osmaniye'mizin en Büyük ilçesi Kadir'li ilçemizdeki 7 Mart İlkokulundan 2014-2015 eğitim öğretim yılının okul gezilerine başlamış bulunmaktayız.

Bilndiği üzere geçen eğitim öğretim yılında Şube olarak Kadirli ilçemizde,
Fatma Kutlu Köksal Ayvacı Anaokulu ile Sağlık Meslek Lisesi ziyaretlerinde bulunmuştuk.

Dün ise Şube Başkanımız Ahmet KANDEMİR, Şube Sekreterimiz- Kadirli İlçe Başkanımız Halim HALLAÇ ile birlikte 02.10.2014 tarihinde;

7 Mart İlkokuluziyaretlerinde bulunmuşlardır.


Öncelikle Kadirli İiçemizde köy okullarımızdan başlanarak Kadirli İlçemzideki tüm okularımızın ziyaret işlemi tamamlanacaktır.

Ayrıca; Sumbas ilçemizin tamamının okul gezileri en kısa zamanda tamamlanacak olup Bahçe merkezinde eğitim öğretimin kapanması ile gezi programımıza alamadıgımız okularımızın ziyaretleri tamamlandıktan sonra rotamızı öncelikle Düziçi ilçemizin köy okulları ve Düziçi merkezdeki okullarımız olmak üzere tamamlanacak daha sonra Kadirli ilçemiz köy okulları ve Kadirli merkezdeki okullarımız olmak üzere Osmaniye ilindeki okullarımızn tamamını en az bir kere olsa da ziyaretleri tamamlamak istemekteyiz.

2014 Kasım ayından itibaren bayrağı devraldığımız sürede 200 den fazla okul ziyaret edilmiş geriye kalan 300 civarındaki okulun ise bu eğitm öğretim yılında gezilerin tamamlanması planlanmaktadır.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri