25 Eylül 2018 Salı
Anasayfa > Yazarlar > Doç.Dr. Fedai Çavuş > İmralı'dan Sızan Zehir
Doç.Dr. Fedai Çavuş

İmralı'dan Sızan Zehir

07.02.2014 14:23 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Doç.Dr. Fedai Çavuş
Geçtiğimiz bir hafta on gündür bir sızıntı meselesi medyayı ve doğal olarak insanımızı meşgul ediyor. Fakat garip olan sızıntının ne olduğu veya içeriği değil de sızıntıya kimin yol açtığı ön plana çıkarılarak sızan şeyin ne olduğunun üzeri örtülmeye çalışılıyor.

Efendim yürütülen bir süreç varmış bu süreçle ilgili sızdırma yapanlar bu süreci baltalamak isteyen vatan millet düşmanı, barış karşıtı kişilermiş. Bu arada şunu da öğrendik barış yapılırken kaybedenlerin isteklerine boyun eğilmeli ve talepleri hemen karşılanmalıymış. Yoksa ne olurmuş 50.000 kişiyle bir savaş, çatışma başlarmış.

İmralı lağımında yaşayan, insan müsveddesi terörist başı böyle buyurmuş. Bir diğer ifadeyle işaret parmağını sallayarak Türk Milletini tehdit etmiş. Bu süreç dedikleri şeyin tarafı olmak bu millet için ne büyük bir zulümdür. Adeta teröre karşı bir teslim olmuşluk söz konusudur.

Tekrar sızıntı meselesine dönelim. Türkiye Cumhuriyeti Devletini yöneten ama Türk Milletinden rahatsız olan bazı kimseler demişler ki, milli olan hiçbir yayın organı bu tür haberler yapmaz. İngiltere'de, Almanya'da basın bu tür haberlere yer vermez. Fakat unutulan ve söylenmeyen bir nokta var. Bu adı geçen ülkelerin hiçbirinde yöneticiler mensubu oldukları milletin ve devletin aleyhinde olacak bir faaliyette ve süreçte yer almaz.

Süreç denilen şey Türk milletinin ırkçılık karşısında ezdirilmesidir. Süreç denilen şey Türk düşmanlığıdır. Bu düşmanlığın uygulamasının nasıl gerçekleştirileceği İmralı'dan sızan zehir dolu metinlerdedir. Onun için kimin sızdırdığının önemi yoktur. Zarf ile mazruf birbirine karıştırılmamalıdır.

Bu görüşmenin tarafları bellidir ve hangi sıfatlarla anmak isteyeceğinize siz karar verin. Bu sürecin sonucunda başımıza nelerin geleceğini Yüce Yaradan biliyor (Allah sonumuz hayır etsin). Yeter ki baldıran zehrini barış şerbeti diyerek Türk Milletine kimse içirmesin.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.