18 Şubat 2019 Pazartesi
Anasayfa > HABERLER > İlçe ve Üniversite Temsilcilik Seçimleri Yapılacaktır

İlçe ve Üniversite Temsilcilik Seçimleri Yapılacaktır

06.02.2014 23:05 12 14 16 18 yazdır
Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi İlçe ve Üniversite Temsilcilik Seçimleri Yapılacaktır.
İlçe ve Üniversite Temsilcilik Seçimleri Yapılacaktır
Türk Eğitim-Sen (Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası) Seçim Yönetmeliğinin "İlçe ve Üniversite Temsilciliği Seçimi " başlıklı 11. maddesindeki; "İlçe ve üniversite temsilcileri; en az üç en fazla beş kişi olmak üzere üyeler arasından; temsilci ile mali ve teşkilatlanmadan sorumlu iki yardımcı seçilir. Yönetimin beş kişi olması halinde diğer iki kişi yönetim kurulu üyesi olarak anılır. Bağlı bulunduğu şube yönetim kurulunun teklifi ile merkez yönetim kurulu tarafından onaylanır." hükmü gereğinceİlçe ve Üniversitetemsilcilik seçimleri yapılacaktır.
İlçe ve Üniversite temsilcilik seçimleri Türk Eğitim Sen Seçim Yönetmeliği'nin "Şube Zorunlu Organlarının Seçimi Madde 39- b) Ayrı listeler halinde seçim; Seçimlere ayrı listeler halinde gidilecekse, zorunlu organların asıl ve yedek üye adayları listeye yazılır. Seçim kurulu başkanlığı tarafından mühürlenen listeler oy pusulası olarak kullanılır." maddesi hükmünden hareketle "Ayrı listeler halinde seçim" yöntemiyle yapılacaktır.
 
Türk Eğitim Sen Temsilciler Yönetmeliğinin "Temsilcilikler ve Seçimleri" başlıklı 5. maddesi hükümlerine göre; İlçe Temsilcisi, Mali Sekreter, Teşkilatlandırma Sekreteri ve iki üyeden oluşan adaylar; bu iş için düzenlenmiş tek dilekçe ile şube yönetim kuruluna başvurur. Bu kişilerden ilçe temsilcisi adayına alındı belgesi verilir.
 
İlçe ve Üniversite temsilcileri için duyuru ve başvuru dilekçeleri 21 Kasım 2013 Perşembe günü www.tesosmaniye.com adresinde yayınlanacaktır.
 
Aday başvurularının kabulü 22 Kasım 2013 Cuma günü başlayıp 28 Kasım 2013 Perşembe günümesai bitimine kadar sona erecektir. Başvurular Şube Başkanlığına yapılacaktır. (Adaylar Şubeye matbu temsilcilik dilekçeleri ile müracaat edeceklerdir. Dilekçeler www.tesosmaniye.com internet sitemizden indirilecektir.)
 
İlçe ve Üniversite temsilcilik seçimleri 30 Kasım 2013 Cumartesi günü tüm sandık kurullarında9.00?16.00 saatleri arasında yapılacaktır.
 
NOT: Kadirli ilçemizde Mevcut İlçe Başkanımızın Osmaniye il merkezine yapılan yer değiştirme işlemi hakkında; 06.05.2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinim "Yer değiştirme işleminin iptali" başlıklı 51. maddesi 2. fıkrasında atıfta bulunulan Annesinin Sağlık durumu özrü nedeniyle ilgi (a) deki Yönetmeliğin "Sağlık durumu özrü" başlıklı 36. maddesi 1. fıkrasındaki; "(1) Öğretmenler, sağlık kurulu raporunda; kendisi,  eşi ve çocuklarının öğretmenin görev yaptığı yerde kalmasının sağlık durumunu tehlikeye koyacağının belirtilmiş olması, anne ve babası ile yargı kararıyla vasi tayin edilmesi kaydıyla kardeşlerinden birisi için ise "başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremez" ibaresi bulunması durumlarında il sağlık müdürlüğünden görüş alınmadan hastalığın tedavi edilebileceği bir yere yer değiştirme isteğinde bulunabilirler." hükümleri nedeniyle iptal edilmesi gerekirken iptal edilmemesi üzerine Adana 1. İdare mahkemesinde 2013/1781 Esas nolu açılan davada savunmalar verilmiş olup 2 ay içinde esastan karar beklenmektedir.
 
4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Ve Toplu Sözleşme Kanunun  "Sendika üyelerinin ve yöneticilerinin güvencesi" başlıklı 18. maddesi son fıkrasındaki; "Görevden uzaklaştırma, re'sen emeklilik, göreve son verilmesi, tayin veya sair hallerde görevlinin mahkemeye başvurması halinde, mahkeme kararı kesinleşinceye kadar sendikadaki görevi devam eder." hükümleri gereğince ve Şube Yönetim Kurulunun 19/11/2013 tarih ve 7 sayılı kararı ile Kadirli İlçemizdeki temsilcilik seçimleri Adana 1. İdare mahkemesinde 2013/1781 Esas nolu açılan davanın sonuçlanması akabinde hemen yapılacaktır.
 
 
Başvuru Dilekçesi İçin Tıklayınız.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri