21 Ekim 2018 Pazar
Anasayfa > HABERLER > İftar yemeğinde dualarımız zulme karşıydı

İftar yemeğinde dualarımız zulme karşıydı

19.07.2014 01:14 12 14 16 18 yazdır
İftar yemegimizde, Doğu Türkistan, Türkmeneli, Kerkük, Musul, Telafer, Gazze, Filistin ve tüm dünyada akan Müslüman kanının durması için hep birlikte dua edildi.
İftar yemeğinde dualarımız zulme karşıydı
Türkiye Kamu Sen'e bağlı Osmaniye Şubeleri tarafından organize edilen iftar yemegimizin açılış konuşmasında Türkiye Kamu Sen İl temsilcisi Beyazıt ASLAN;  "Doğu Türkistan'ı görmezden gelen, Türkmenleri yok sayanların artık bu zulümlere bir dur deme vakti gelmiştir. Irak'ta, Doğu Türkistan'da, Kafkaslar'da velhasıl dünyanın dört bir yanında zulüm gören kıyıma uğrayan mazlum Müslüman kardeşlerimizin barışa ve istikrara kavuşması en büyük arzumuzdur.  Türkiye Kamu-Sen olarak, 57 yıldır bütün insani değerleri ayaklar altına alan, kural tanımaz uygulamalarıyla kanımızı donduran İsrail'i şiddet ve nefretle kınıyoruz. Her şeye rağmen inanıyoruz ki İsrail, bir gün akıttığı mazlum Müslüman kanında boğulacak, uyguladığı devlet terörünün ve insanlık suçunun hesabını er geç ödeyecektir.

Türkiye Kamu-Sen olarak, yarım yüzyılı aşkın süredir, bulunduğu bölgeye kan ve gözyaşından başka bir şey getirmeyen, insani değerleri ayaklar altına alan uygulamalarıyla kanımızı donduran İsrail'i şiddet ve nefretle kınıyor ve "Zalimler için yaşasın cehennem" diyoruz. " dedi.

Konuşma sonrasında çok değerli hocalarımız taafından okuna Yasini şerif ve Kuranı Kerim'in ardından eller semaya tüm Müslüman ve Türk kardeşlerimizin için kalkarken, Doğu Türkistan, Türkmeneli, Kerkük, Musul, Telafer, Gazze, Filistin ve tüm dünyada akan Müslüman kanının durması için hep birlikte dua edildi.

İftar programımıza Sayın Belediye Başkanımız Kadir KARA, Miliyetçi Hakereket Partisi İl Başkan Yardımcısı Sinan GÖKTÜRK ve Kamu Sen'e bağlı sendikalarımızın çok değerli üyeleri katılmışlardır.

2014 İftar programımız fotograf albümü için tıklayınız.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri