20 Ocak 2019 Pazar
Anasayfa > HABERLER > HAFTADA BİRDEN FAZLA NÖBETE ÜCRET ÖDENMESİNİ İSTEDİK

HAFTADA BİRDEN FAZLA NÖBETE ÜCRET ÖDENMESİNİ İSTEDİK

30.09.2017 14:11 12 14 16 18 yazdır
Haftada birden fazla nöbet görevi verilen öğretmenlerimize, nöbet görevini yerine getirdikleri her bir güne karşılık ek ders ücreti ödenebilmesi için mevzuatta düzenleme yapılmasını talep ettik.
HAFTADA BİRDEN FAZLA NÖBETE ÜCRET ÖDENMESİNİ İSTEDİK

Bilindiği üzere, haftada birden fazla nöbet görevi verilen öğretmenlerimize toplu sözleşme hükümlerine göre ancak haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenebilmektedir. Dolayısıyla haftada bir günden fazla nöbet görevi fiilen yerine getirilse dahi, haftada bir günden fazla nöbet ücreti ödenememektedir. Bu durum ise T.C. Anayasası'nın 18. Maddesinde yer alan; angarya yasağına açıkça aykırıdır.

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, haftada birden fazla nöbet görevi verilen öğretmenlerimize, nöbet görevini yerine getirdikleri her bir güne karşılık ek ders ücreti ödenebilmesi için mevzuatta düzenleme yapılmasını talep ettik.

MEB'e yazdığımız yazı için tıklayınız

Haftada birden çok nöbet görevi verilenler için ücret talep dilekçesi 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri