15 Aralık 2018 Cumartesi
Anasayfa > HABERLER > Hacı Ahmet YILDIRIM'dan sendikamıza ziyaret

Hacı Ahmet YILDIRIM'dan sendikamıza ziyaret

14.02.2015 21:02 12 14 16 18 yazdır
Üyemiz Osmaniye MHP Milletvekili A.Adayı Hacı Ahmet YILDIRIM'a başarılar diliyoruz.
Hacı Ahmet YILDIRIM'dan sendikamıza ziyaret


ÖZ GEÇMİŞ

 

1975 yılında Düziçi'nde dünyaya gelen YILDIRIM, ilk ve ortaöğrenimi Osmaniye'de tamamladıktan sonra, Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü kazandı.

 

Okul yıllarında Erzurum Ülkü Ocakları'nın bütün kademelerinde aktif görev aldı.

 

Hacı Ahmet Yıldırım, mezun olduktan sonra memleketi Osmaniye'de uzun yıllar tarih öğretmeni olarak görev yaptı. Göreve başladığı ilk yıllarda Osmaniye halkına ve şehrine sosyal ve kültürel anlamda büyük hizmetler veren Osmaniye Atatürk Üniversitesi Mezunları Derneğini kurdu. "Toroslardan Palandöken'e, Dadaş Gardaş el ele" parolasıyla dernek yüzlerce öğrenciye burs verdi. Çok sayıda ihtiyaç sahibi çocuğu sünnet ettirdi. Osmaniye'de çeşitli alanlarda bilimsel, kültürel ve sosyal faaliyetlere öncülük yaptı. Dernek, il olma yolunda Osmaniye'nin gelişimine katkı sağladığı gibi sosyal sorumluluk projelerine de destek verdi.

 

Yıldırım, Osmaniye halkına özellikle eğitim alanında hizmet vermeye devam etti. Bu çerçevede sırasıyla Bilge Zafer Dershanesi, Pisagor Dershanesi Gökay Dershanesi, Gökay Anadolu Lisesi, Gökay Sürücü Kursu, Gökay Anadolu Sağlık Meslek Lisesi gibi birçok eğitim kurumunu kurulmasında rol aldı ve bu kurumların yöneticiliğini yaptı. Gökay Yayınları'nı kurarak Osmaniye'de akademik-eğitim faaliyetleri yürüten ilk yayınevinin kurucusu oldu.

 

2007 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekili aday adayı olan Yıldırım, Osmaniye Ülkü Ocağı'nda gerçekleştirilen sosyal ve kültürel faaliyetlerde aktif rol oynadı. Aynı zamanda "Yüce Dilek Vakfı"nı kurarak özellikle milliyetçi tabana hizmet verecek vakıf üniversitesinin kurma çalışmalarına başlayan Hacı Ahmet YILDIRIM; evli ve iki çocuk babasıdır.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri