20 Ekim 2018 Cumartesi
Anasayfa > HABERLER > Genişletilmiş Temsilciler Kurulu Bilgilendirme ve İstişare Toplantımız Muhteşemdi

Genişletilmiş Temsilciler Kurulu Bilgilendirme ve İstişare Toplantımız Muhteşemdi

26.03.2015 14:22 12 14 16 18 yazdır
Türk Eğitim-Sen Osmaniye Şubesi Genişletilmiş Temsilciler Kurulu Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı
Genişletilmiş Temsilciler Kurulu Bilgilendirme ve İstişare Toplantımız Muhteşemdi
23 Mart Pazartesi günü Gala Tesislerinde Genel Başkan Yardımcılarımızı Sami ÖZDEMİR ve M.Yaşar ŞAHİNDOĞAN'ın katılımıyla Genişletilmiş Temsilciler Kurulu Bilgilendirme ve İstişare Toplantımız yapıldı. 

Üyelerimizin yoğun katılımıyla yapılan toplantıda "Yüz Yıllık Destan Çanakkale" Şiir Yazma ve Resim Yarışmasına ilimizden katılan üyelerimize teşekkür belgesi verilerek katılımlarından dolayı teşekkür edildi.

Şube Başkanımız Ahmet KANDEMİR'in konuşması:

Sayın Genel Başkan Yardımcılarım

Sayın Protokol

Basınımızın Güzide Temsilcileri.

Uzaktan yakından gelen sayın misafirlerimiz.

 

Aziz ve muhterem dava arkadaşlarım,

 

Memleketimiz Osmaniye, bize omuzlarımızda taşıdığımız büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Tarihte adına Cebelibereket denilen bu topraklardan Allah'ın rahmeti, milletin kanı ve teri hiç eksik olmamıştır.

 

Yiğitlik mayasıyla yoğrulmuş bu aziz vatan toprağının delikanlı evlatları, bugüne kadar hiçbir sorumluluktan kaçmamıştır.

 

Sarıkamış'tan Çanakkale'ye, Galiçya'dan, Yemen'e, Hicaz'dan İstiklal Harbine bu kutlu yoldan hiç şaşmamıştır.

 

Ulubatlı Hasandan Yahya Çavuşa, Ruhi Kılıçkıran'dan Fırat Yılmaz Çakıroğlu'na Kahramanlarımız can vermişlerdir. Çünkü bu coğrafyada yaşamanın her zaman bir bedeli olmuştur. Bizler de yeni bedeller ödeyip toprağa düşmeye hazırız.

 

Ülkemizde 7 Haziran 2015'te Türkiye Cumhuriyetinin geleceği oylanacaktır. Başkanlık, Eyalet Sistemi, Federasyon, Özerklik, Bağımsızlık, Bölünme ve iç çatışma, Allah korusun ama böyle giderse yoldadır. Türkiye'nin gündemi hangi kalleş pusuda, bir yiğit ne zaman ensesinden vurulacak. olmamalıdır.

 

Peki; Bize sendika yöneticisi olarak düşen görev nedir?

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır." demektir.

 

Üstad Mehmet Akif'in; "Arkadaş! Yurdumu alçaklara uğratma sakın;  Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın." dizelerindeki emri yerine getirerek gövdemizi siper etmektir.

 

Peki, hayâsızca akınlar nedir?

 

İdari yargılama usul kanununda yapılan değişikliklerle memurun hakkını aramasının önüne konulan engeller,

 

Stajyer öğretmenlere getirilen mülakat,

 

Okul yöneticilerimize yapılan kıyım,

 

Öğretmeni kaplumbağa yapan rotasyon,

 

Kariyer ve liyakatin gözetilmemesi,

 

Bu akınları sıralarsak kitaplar yazılır.

 

Tek amaçları var;  memuru teslim almak, parti devletini oluşturmak.

 

Biz Üstad Mehmet Akif'in dediği gibi gövdemizi siper ettik bu hayâsızca akına, lakin hayâsızca akının farkında olmayanlar var.

 

Görevimiz bu hayâsızca akını anlatmak, Anlamayana anlayıncaya kadar bıkmadan usanmadan anlatmaktır.

 

Geçtiğimiz süreçte Osmaniye'de bulunan 375 okuldan 225 tanesine bizzat giderek anlattım, ilçe başkanlarımız ilçesindeki her okula 3'er, 4'er kez gittiler anlattılar. Okul temsilcilerimiz ve delegelerimiz kadın kollarımız anlatmaktalar.

 

Okul ziyaretlerimizde; 12 yıldır devleti yöneten AKP'li hükümetlerin eğitim alanında yapmış oldukları yıkım ve zulmü anlatıyoruz.

 

2002 yılında söz verdiler, biz iktidara gelirsek "KPSS kalkacak, öğretmen kura ile atanacak" dediler.

Fakat bu söz söylendiğinde 77 bin atanmayan öğretmen vardı. Şimdi ise 450 bin. Eğitim fakültelerini kapatsak 4 yıl sonra 800 bin atanmayan öğretmenimiz olacak. Bu atanmayan eğitim ordusunu MHP veya CHP meydana getirmedi. 12 yıldır devleti yöneten AKP iktidarı meydana getirdi.

 

2003 de memura 3 yıl sabredin dedi. 12 yıl sabrettik.

 

Stajyer öğretmene mülakat getirdiler, Kariyer ve liyakati kaldırdılar yönetici atamada kıyım yaptılar. Öğretmeni kaplumbağa yapıp rotasyon getirdiler. Eğitim fakültelerine alınacak öğrencilere mülakat getirmeyi planlıyorlar. İl ve, ilçe yöneticileri, müdürler, müdür yardımcıları kendilerinden oldular, öğretmeni de kendilerinden yapmaya çalışıyorlar.

 

2005 de ek dersler 10 lira olacak dediler. 2015 de 9 lira oldu. 2010 da ek ders 12 lira olacak, öğretmene bir ikramiye vereceğiz, 2005'den sonra atananlara bir derece vereceğiz dediler. Ortada yok.

 

O, Şimdide 400 milletvekili istiyor. Devleti şirket gibi yöneteceğim diyor. Anayasayı değiştirip işçi ile memuru kaldırıp çalışan yapacağım diyor. Böylelikle İş güvencemiz elimizden alınacak.

 

Seyit Onbaşının sırtındaki top mermisinin mana ve önemi vatan için, millet için, bayrak için ne ise, 7 Haziran yapılacak olan seçimin mana ve önemi vatan için, millet için, bayrak için, memurunun iş güvencesi için aynıdır.

 

AKP Milletvekili Aday Adayı Mehmet Gürbüz cep telefonuma mesaj atmış; Diyor ki; "YENİ ANAYASA-YENİ TÜRKİYE İDEALİ İLE ÇIKTIGIMIZ BU YOLDA, DUA VE DESTEKLERİNİZİ BEKLER, SAYGILAR SUNARIM."

 

Cevabımdır Mehmet Gürbüz beye; Eğer tekrar iktidara gelirseniz Anayasanın 128. maddesini değiştirerek iş güvencemizi ortadan kaldıracaksınız. Bu nedenle size ne dua ediyor nede destek veriyoruz. Türk memuru iş güvencesinin kaldırılıp mezarının kazılmasına asla izin vermeyecektir.

 

7 Haziran seçimlerinde bölücüleri aydınlatanların kandillerini söndürmek, ülkemizin demokrasisine ve geleceğimize sahip çıkmak için eğitim çalışanları bugünden itibaren üzerine düşeni yapacaktır.

Muhterem hanımefendiler ve beyefendiler.

 

Bizim yolumuz; Adam olma sınavıdır.

 

Bu yolda görevimiz; Kimliğimizi kazandığımız Vatan, Millet ve bayrak sevdamızdan, Milli Kültürden ve gelenekten geldiğimiz Baba Ocağımızdan aldığımız feyz ile Üstad Nihal Atsızın ortaya koyduğu "Yufka Yüreklilerle Çetin Yolların Aşılamayacağı" ve "Ölüm Tasından İçilip İleriye Atıldıktan Sonra Geri Dönülmeyeceği" şuuruyla hak bildiğimiz yolda, Milli Şairimizin uyarısı ile KORKMA'dan, "İnsanların Hayırlısı İnsanlara Faydalı Olandır" diyerek, "Sen Yanmazsan Ben Yanmazsam Karanlıklar Nasıl Çıkar Aydınlığa" diyerek, "Hakkın Hatırı Alidir Hiç Bir Hatıra Feda Edilemez" diyerek hiç durmadan Haktan ve Haklılıktan aldığımız güçle yanmaya aday olarak yürümek, gövdemizi siper etmektir.

 

Bu yolumuzda hedefimiz; Sadakatte, Hz. Ebubekir'le yarışmak,

Adalette, Hz. Ömer'i örnek almak,

Edepte Hz. Osman'ın izinden gitmek,

İlimde ve cesarette Hz. Ali'yi örnek almaktır.

 

Bu yolda; Ötûken'de Gültiğin anıtı, Edirne'de Sinan'ın yaptığı Selimiye mabedi, Malazgirt'te Alpaslan'ın giydiği kıyamet gömleği, Konya'da Mevlana'nın mesnevisi, Türkistan'da Yesevi'nin hikmeti, Viyana'da Kara Mustafa Paşanın hırsı, Eskişehir'de Yunus'un söylediği ilahi,

Sirderya kenarında Korkut Ata'nın çaldığı Kopuz, Bağdat kapısında Genç Osman'ın duyduğu hırs, İstanbul'un burçlarında hala dalgalanan Ulubatlı Hasan'ın ihtirası olacağız.

 

Hattı zatında; Balasagunlu Yusuf'ta Kutadgu bilik, Altay'da yere çakılmış Balbal, Uluğ Bey'de uzaya gözünü dikmiş rasathane, Kaşgar'da Mahmudun yazdığı lügat, Haliç önlerinde "Ya o beni ya da ben onu alacağım" diyen Sultan Mehmedin kararlılığı, Osmaniye'de Rahime Hatun cesareti, Maraş'ta Sütçü İmam Namusu, Antep'te Şahin Beyin "Cesedimi çiğnetmeden Antep'i çiğnetmem" andı, İzmir'de Yunan'a Hasan Tahsin'in sıktığı kurşun, Sarıkamış'ta donan doksan bin şehit, Çanakkale'de "size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum" diyen Ulu Önderdeki iradeye uyarak bu yolda varlığımızı TÜRK varlığına armağan edeceğiz.

 

 

Cesaretimizi Mohaçtan, Plevne'den, Preveze'den, Malazgirten, Bedir'den, Çanakkale'den Dumlupınar'dan, Sakarya'dan, Ulubatlı Hasandan Yahya Çavuşdan, Ruhi Kılıçkıran'dan Fırat Yılmaz Çakıroğlu'ndan alacağız. Çünkü ruhumuz ve bedenimiz onlarladır.

 

Şol gökleri kaldıranın, donatarak dolduranın, ol deyince olduranın doksan dokuz adı ile ya Allah Bismillah diyerek, durmadan mücadeleye devam edeceğiz. Çünkü haklıyız, gücümüzü haktan ve siz değerli sendika yöneticilerimizden, delegelerimizden, işyeri temsilcilerimizden ve üyelerimizden alıyoruz.

 

Onlar ahlaksızlığı ahlak, şerefsizliği şeref, erdemsizliği erdem, namussuzluğu namus, arsızlığı ar yaptıkları için yok olacaklardır.

 

Bizler kutlu vatan, millet ve bayrak davamızda haksızlık karşısında sıra dağlar gibi durduğumuz için başarılı olacağız.

 

Menfaati için mevzi alanlara inat, Milli değerleri ve ülkesi adına dik duruş sergileyerek bizimle yürüyen her insanın ellerinden öpmeyi şeref telakki ediyorum.

 

Sizleri 4 Nisan 2015 Cumartesi günü Ankara'da yapacağımız olan "Ek Zammımı Unutma, İş Güvenceme Dokunma" mitingimize davet ediyorum.

 

Türkiye Cumhuriyetinin önsözünün Yahya Çavuş, Seyit Onbaşı ve Gazi Mustafa Kemal tarafından kan ve can verilerek yazıldığı Çanakkale'ye minnetimizi ifade etmek, şehit dedelerimizle buluşup helallik dilemek için 10 Nisanda başlayacak olan Çanakkale'de dedelerimizle buluşuyoruz gezimize katılımınızı bekliyoruz.

 

Saygılarımla.


GENEL MERKEZİMİZİN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ


FOTOGRAF ALBÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ_
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri