15 Aralık 2018 Cumartesi
Anasayfa > HABERLER > Eşi özür durumu olan öğretmen ilişik kesmeyecek

Eşi özür durumu olan öğretmen ilişik kesmeyecek

24.06.2015 12:59 12 14 16 18 yazdır
Bu durumdaki öğretmenler il dışı yer değiştirmesi yapılan eşinin kararnamesi ile eş durumu özrü başvurusu yapacaktır.
Eşi özür durumu olan öğretmen ilişik kesmeyecek

"Eşi özür durumu talebinde bulunacak öğretmen ilişik kesmesin" haberimizde "Her ikisi de öğretmen olan eşlerden iller arası yer değiştirmede birisi atanıp, diğeri atanamayanlardan ataması yapılan öğretmenin ilişiğini kesmeyip bakanlıktan yapılacak olan açıklamayı beklemesi gerekmekte Bakanlığında yukarıdaki e-maili yine tüm İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bildirmesi gerekmektedir." açıklamasında bulunmuştuk.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü saatler önce bu istegi gerçekleştiren aşagıdaki e-maili tüm il milli eğitim mdürlüklerine gönderdi.

İşte o e-mail

Bu açıklamaya göre;

Farklı illere atanan eş öğretmenlerden ikisi de ilişik kesmeyecek birisi diğerinin atamasının yapıldığı ile eş özür durumu yer değiştirme başvurusunda bulunacaktır.

Yalnızca birisinin il dışı yer değiştirmesi gerçekleşen eş öğretmen ilişik kesmeyecek diğeri eşinin atandığı ile eş özür durumu yer değiştirme başvurusunda bulunacaktır.

Bu durumda olan tüm öğretmenler ilişiklerini kesmeye zorlanmayacaklardır.

Bu durumdaki öğretmenler il dışı yer değiştirmesi yapılan eşinin kararnamesi ile eş durumu özrü başvurusu yapacaktır.

Ahmet KANDEMİR

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri