22 Ekim 2018 Pazartesi
Anasayfa > HABERLER > Değerlendirmeyi Yapacak Olan Belgesini Kendi Bulmak Zorundadır

Değerlendirmeyi Yapacak Olan Belgesini Kendi Bulmak Zorundadır

03.05.2015 21:17 12 14 16 18 yazdır
Okul müdürlerinin açmış oldukları davaları kazanmış olmaları sebebiyle yeniden yapılacak değerlendirmede belge bulma işi değerlendiricilere aittir.
Değerlendirmeyi Yapacak Olan Belgesini Kendi Bulmak Zorundadır
Görevden alınan okul müdürleri tarafından açılan davaların kazanılmaya başlanması ile birlikte mahkeme kararına binaen okul müdürlerinin müdürlük puanlaması tekrardan yapılacaktır. Şuana kadar 8 okul müdürü mahkemeyi kazanmış ve mahkeme kararına binaen puanlama işlemleri yeniden yapılmaya başlanmıştır. 

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise okul müdürlerinin puanlama işlemlerini yapacağı bu günlerde mahkemeyi kazanan üyelere bir yazı göndererek okul müdüründen ekte sunulan forma göre kendisini değerlendirmesini ve olumlu verdiği puanların belge ile desteklenmesini istemektedir. Ancak, mahkeme kararı iyi incelenirse mahkemenin olumlu verilen puanların belgeyle ispatlanmasını istemediği, olumsuz verilen puanlamaların olumsuz puan vermeyi gerektirecek somut bilgi ve belgelerle desteklenmesi gerektiği açıkça ifade edilmiştir. 

Ayrıca, okul müdürleri hakkında değerlendirme yapacak olan kişilerin olumuz puan verecekler ise bu durumu belge ile desteklemeleri gerekmekte olup bu somut belgeleri bulma işi de değerlendirmeyi yapan kişilere aittir. Değerlendirmeyi yapacak olan kişi belgeyi kendi bulmak zorundadır. Ayrıca şuna da sormak isteriz ki, 75 ve üzeri puan alan okul müdürlerinden de belge istediniz mi? Veya Haziran ayına kadar bu sene görev sürelerini dolduran okul müdürlerini değerlendirirken de bu belgeleri görev süresini dolduran okul müdürlerinden isteyecek misiniz? Ya da şöyle mi desek, belge istemekle okul müdürlerine size düşük puan vermeyi düşünüyoruz şeklinde ihsas-ı rey mi yapıyorsunuz. Unutmadan şunu da naçizane hatırlatmak isteriz: devlet memurları görevlerini ifa ederken objektif,  adil ve tarafsız olmak zorundadır.

Dava açıp davasını kazanan okul müdürlerimiz kendilerinden bilgi belge istendiğinde idareye herhangi bir belge vermek zorunda değillerdir. Kendilerinden belge istenenler aşağıda yayınladığımız dilekçeyi kendilerine göre uyarlayarak il milli eğitim müdürlüğüne gönderilmek üzere görev yaptıkları kurumlarına vermeleri gerekmektedir.


Okul Müdürlerinin Vereceği Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız


Okul Müdürlerinin Kendisini Değerlendirmesi İçin Gönderilen Form


Diğer Değerlendiricilerin Değerlendirme Yapması İçin Gönderilen Form

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri