28 Mayıs 2020 Perşembe
Anasayfa > HABERLER > Bahçe İlçemizin Zorunlu Hizmet Kapsamına Alınmasını İstedik

Bahçe İlçemizin Zorunlu Hizmet Kapsamına Alınmasını İstedik

16.12.2014 08:00 12 14 16 18 yazdır
Bahçe İlçemizin tamamının Zorunlu Hizmet Kapsamına Alınmasını İstedik
Bahçe İlçemizin Zorunlu Hizmet Kapsamına Alınmasını İstedik
Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve Bahçe Kaymakamlığı'na yazı yazarak gereken çalışmaların yapılmasını istedik.


Sayı

:  ŞMT.400.80/

15/12/2014

Konu

 Bahçe İlçemizin Zorunlu Hizmet

   Kapsamına Alınması

 


OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

  

İlgi :   Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

 

 Bilindiği üzere sendikamız okul ve kurum ziyaretlerinde bulunarak eğitim-öğretimle ilgili sorunları yerinde tespit etmekte, tespit edilen sorunları "Sorumlu Sendikacılık" anlayışı içerisinde çözümün bir parçası olmak adına Devlet yetkililerine iletmektedir

 

İlimizde 2013-2014 Öğretim yılında yapılan çalışma sonucunda Hasanbeyli ile Sumbas ilçemizin tamamı zorunlu bölge hizmeti kapsamına alınmış, diğer ilçelerde ise bir kısım okullar zorunlu bölge hizmetine dahil edilmiştir.

 

İlgi Yönetmeliğin "Zorunlu çalışma yükümlülüğü süreleri" başlıklı 27. maddesinin 1. fıkrasında "(1) Türkiye üç hizmet bölgesine ve altı hizmet alanına ayrılmıştır. Bunlardan 4, 5 ve 6 ncı hizmet alanları öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirecekleri hizmet alanlarıdır."hüküm uyarınca ilimiz birinci hizmet bölgeleri arasındadır. İlimizde ki okullardan 107 tanesi ise 4, 5 ve 6. hizmet alanlarında sayılarak zorunlu hizmet kapsamına alınmıştır.

 

Ancak, Bahçe ilçemizdeki bir çok okul ilimiz genelinde ki okullardan daha zor şartlarda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmekte olup, bu okullar zorunlu bölge hizmeti kapsamında sayılmadığından öğretmen atamaları konusunda da sıkıntılar yaşanmaktadır.

 

Bu nedenle de, İlgi Yönetmelik hükümleri uyarınca Bahçe ilçemizin tamamının zorunlu bölge hizmeti kapsamına alınması için müdürlüğünüzce çalışma yapılması hususunda;

 

Gereğini talep ederiz.

 

 

                                                               Cihat KARAKUŞ                    Ahmet KANDEMİR

                                                         Şube Mevzuat Sekreteri                  Şube Başkanı

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri