Yönetimde bir ayı doldurduk

Camiamıza 1 ayda 83 yeni üye katılmıştır. İşte 1 aylık faaliyet raporumuz

- Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi olarak yönetim kurulu oluşturulmuş akabinde denetleme ve disiplin kurulları oluşturulmuştur.

-  Korkut Ata Üniversitesi Temsilcilik yönetim kurulu oluşturulmuştur.

-  Korkut Ata Üniversitesi Kadın Kolları yönetim kurulu oluşturulmuştur.

-  Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi Kadın Kolları yönetim kurulu oluşturulmuştur.

-  İlçe temsilcilikleri yönetim kurulları oluşturulmuştur.

-  Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi İlçe temsilcilikleri yönetim kurulları oluşturulmuştur.

- Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesinin 25.11.2013 tarih ve 10 nolu yönetim kurulu kararında Üyelerimizin; Başsağlığı dileklerini kabul edebileceği vefat ve mevlit duyurularında, ayrıca düğün, doğum ve hastalık gibi durumlarındaki duyurularında veya makul ve mantıklı duyuru taleplerinde, üyemizin veya bir yakının ve il/ilçe/üniversite yönetim kurulu üyelerinden birisinin talebi üzerine diğer üyelerimizin bilgilendirilmesi amacıyla SMS atılması kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda yeni SMS anlaşması yapıalrak önceki SMS Anlaşmasına göre yüzde 500'lük bir indirim saglanmıştır. Aradaki fark gelen mesajlarda TESOSMANİYE mesajının çıkmamasıdır.

- Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi olarak Engelli eğitim çalışanlarımızı, sorunlarının çözümü için Türk Eğitim Sen Engelliler Platformu  altında birleşmeye davet ederken, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün engelli vatandaşlarımızın her türlü sorununun çözüldüğü, önlerine konulan her türlü engelin kaldırıldığı uygulamalara vesile olacak uygulamalara imza atıldığı bir dönemin başlangıcı olması açısından sendikamız bünyesinde engelliler platformu oluşturulmuş ve bu platformun yönetim kurlu olarak 80.Yıl İlkokulu Öğretmeniz Selim SAKAR Beyefendi ile Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu Personeli İbrahim OKUR Beyefendi görev almıştır.

-  20 adet yönetim kurulu kararı alınmıştır.

-  İlgili kurumlara 110 adet resmi yazı yazılmıştır.

- İl genelinde geçici olarak görevlendirilen rehber öğretmenlerin görevlendirmeleri iptal edilmesi için başvuruda bulunulmuştur.

- Okul öncesi eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin çalışma saatlerinin düzenlenerek birlikteliğin sağlanması için başvuruda bulunulmuştur.

-  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğü ve Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine yazı yazarak görevde yükselme sınav yolluklarının ödenmesi için başvuruda bulunulmuştur.

-  İl milli eğitim müdürlüğümüzdeki yetkili şube müdürlerimizle ve hukuk bürosu ve avukatlarla üyelerimizle ilgili sorunlar görüşülerek çözüm yoları aranmış/aranmaya devam edilmektedir.

-  4 adet Bilgi edinme başvurusunda bulunulmuştur.

-  1 adet İl İdare Kuruluna şikâyette bulunulmuştur.

-  Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi camiasına 1 ayda 83 yeni üye katılmıştır.

-  3 adet dava dosyası hazırlanarak dava açılması için Avukatlarımıza teslim edilmiştir.

-  Üyelerden gelen talep üzerine dava açılmasına hazırlık olması amacıyla 4 üyemizin kurumuna vereceği dilekçe hazırlanmıştır.

- Üyelerden gelen talep üzerine 3 üyemizin Disiplin soruşturmasına yönelik savunma ve itiraz dilekçesi hazırlanmıştır.

- Üyelerden gelen talep üzerine anlık hukuki ve mevzuat soruları telefonda veya ziyaretlerde cevaplandırılmış olup gerekli konularda kamuoyunun bilinçlendirilmesi, bilgilendirilmesi, birlikteliğin sağlanması için ve ortak hareket edilmesi amacıyla ulusal internet medyasında ve şubemiz sitesinde haberler yapılmış/yapılmaya devam edilmektedir.

- Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesinin yayın orğanı olan "Eğitim Harmanı" Bültenimizin yeniden yayın hayatına başlaması için gerekli yönetim kurulu kararı alınmış gerekli yazışmalara başlanılmıştır.

- Genel merkez bülteni ve diğer yayınlar ile 2014 yılı takvimleri ilçeler ve okul okul tasnifleri yapılarak ilçe yönetimlerine teslim edilmiş okul ve kurumlarımıza dağıtımı yapılmış/yapılmaya devam edilmektedir.

- Şube yönetimin, ilçe yönetimlerinin, kadın kolları, üniversite temsilciliğinin Antalya'da yapılan/yapılacak olan Eğitim ve istişare toplantısına katılımın sağlanması için ve Genel Merkez kongresine katılımın sağlanması için gerekli ulaşım rezervasyonlar ve organizasyonları yapılmıştır.

- Antalya'da yapılan Eğitim ve İstişare toplantısına şubemiz yönetimi ile üniversite temsilcilik yönetimi birer hafta arayla katılmışlardır.

- Yeni yönetim kurulumuza hayırlı olsun ziyaretinde bulunan kurum /kuruluş ve kişilere iadeyi ziyaret yapılmış/yapılmaya devam edilmektedir.

- Üyelerimizin ve yakınlarının vefat durumlarında taziye ziyaretlerinde bulunulmuş bulunmaya devam edilmektedir.

- Üyelerimizin düğün ve doğum gibi mutlu günlerinde hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunulmuş bulunmaya devam edilmektedir.

- İlimiz hizmet sınırları içerisinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumunun Şubemize devredilmesi için yönetim kurulu kararı alınmış genel merkez nezdinde başvuru yapılarak kurumun şubemize aktarılması akabinde Kredi ve Yurtlar Kurumu Temsilciliği Yönetim Kurulu oluşturularak çalışmalara devam edilecektir.

- Anlaşmalı işyerleri ile ilgili çalışmalar devam etmekte olup öncelikle bir petrol istasyonu ile görüşmeler yapılmış teklif sunulmuş öneri beklenmektedir. Hastane ve marketlerle ilgili görüşmeler yapılacaktır.

- Biri Kahraman Maraş Valiliğinde olmak üzere 2 kez İl Milli Eğitim Disiplin Kurulu toplantısına katılarak üyelerimiz savunulmuştur.

- Bir kez Osmaniye İl İnsan Hakları Toplantısına katıldık.

- Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar'ın 12. maddesinin 5. Fıkrasındaki hükme aykırı davranarak ortak sınavlarda görevlendirilen öğretmenlere oturum başına 5 saat ten 15 saat ekders ücreti ödemek yerine sadece 5 saat ek ders ücreti ödeyerek hem mağdur etmiş hem de ek ders ücreti karşılığı yapılması gereken işleri, ek dersleri eksik hesaplamak ve ödemek suretiyle angarya haline getirerek eğitimcilerin sırtına yüklemiş olmasından dolayı  Türk Eğitim Sen olarak  MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nce alınan  13.11.2013 tarih ve 3355336 sayılı  Bakan oluru'nun iptali için dava açılmıştır.

- Üyelerimize yakışır nezih bir ortamda sendikamızın hizmet verebilmesi için seçimlerden çok önce başlayan yeni hizmet bina arayışlarımız kongremizden sonra yoğun bir şekilde sürmüş ve Devlet Bahçeli Bulvarı 3 etapta trafik ışıkları başlangıcı köşesinde Akyar Caddesi üzerinde bir Turkuaz market yanı karşsındaki bina altı kiralanarak Türk Diyanet Vakıf Sen, Türk Büro Sen ile birlikte Türk Eğitim Sen olarak ince inşaat ve dekorasyon işleri tamamlandığında en kısa süre içerisinde yeni hizmet binasına taşınılacaktır.

- Yönetim kurulumuzda aldığımız karar gereğince yöneticiliğe 2013 eylül ayından itibaren bu yıl içinde atanan ve atanacak olan tüm üyelerimize Türk Eğitim Senli olduklarını hatırlatan çiçeklerimiz gönderilmiş/gönderilecek ve fırsat buldukça ziyaretleri gerçekleştirilmiş/gerçekleştirilmeye devam edilmektedir.

- Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi Yönetimi okul ve kurumlarımızı ziyaret etmeye başlamıştır. Bu kapsamda aşağıda listelediğimiz okul ve kurumlarımız ziyaret edilmiştir. Her sabah ilk teneffüste Şube başkanımız bir okulu/kurumu ziyaret ederek sabah ilk çayını öğretmenler odasında içmektedir. Bu ziyaretlerde eğitim çalışanlarımızın öneri ve eleştirileri alınmakta üye kaydetme çalışmalarında bulunulmaktadır. Bu bağlamda aylıksız izne ayrılan şube başkanımız Ahmet KANDEMİR ile Şube Sekreterimiz Halim HALLAÇ çalışmalarda bulunmaktadır. Bu çalışmalara şube yönetim kurulunun diğer üyelerinin yasal bir gün izin onayları alınmış olup bu günden itibaren bu yönetim kurulu arkadaşlarımızda ziyaret çalışmalarına katılacaklar ya da şubede bulunarak yazışmalar ve şubeye gelen üyelerle ilgileneceklerdir.

Şube Sekreterimiz Halim HALLAÇ Kadirli ilçemizde yeni atanan yöneticilerimizi ziyretlerde bulunmuştur.

Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi Yönetimi olarak ziyaretlerde bulunduğumuz okul ve kurumlar;

-Osmaniye Vali Ümit Karahan İlkokulu

-Osmaniye Vali İsmail Fırat İlkokulu ve Ortaokulu

-Osmaniye Figen Alhan İlkokulu

-Osmaniye Anadolu Teknik, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

-Osmaniye 19 Mayıs Teknik ve Endüstri ve Meslek Lisesi

-Osmaniye Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi

-Osmaniye Şehit Piyade Er Mevlüt Aydoğan İlkokulu ve Ortaokulu

-Osmaniye Cumhuriyet İlkokulu

-Osmaniye Atatürk Lisesi

-Osmaniye 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi

-Osmaniye Cebelibereket Anadolu Lisesi

-Osmaniye Yunus Emre İlkokulu/Ortaokulu

-Kadirli TEAŞ Aslantaş HES İlkokul/Ortaokulu

-Kadirli Anadolu Meslek Lisesi

-Kadirli Meslek Yüksek Okulu

-Kadirli Rasim Ünal İlkokulu

-Kadirli Ali Mümtaz Sayman İlkokulu/Ortaokulu

-Kadirli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

-Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü

-          Ulaştırma

-          Muhasebe

-          Özel Öğretim

-          Hukuk ve Avukatlık

-          Özlük

-          Atama07.02.2014 00:03