KADİRLİ İLÇE TEMSİLCİLİĞİ SEÇİMLERİ SONUÇLANDI

06 Ocak 2018 Cumartesi günü yapılan seçimlerde 388 oy alan Halim Hallaç'a ait liste seçimleri kazanmıştır.

Şube Yönetim Kurulumuzun 21 Aralık 2017 tarih ve 102 sayılı kararı ile almış olduğumuz Türk Eğitim Sen Kadirli İlçe Temsilciliği Temsilcilik Seçimleri 06 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 17.00 itibari ile tamamlanmıştır.TÜRK EĞİTİM SEN KADİRLİ İLÇE TEMSİLCİLİĞİ TEMSİLCİLİK SEÇİMLERİ İLANI

İlçe, Üniversite ve Yurt-Kur Temsilciliklerimiz Görevlendirildi


Tük Eğitim Sen Seçim Yönetmeliği'nin "Şube Zorunlu Organlarının Seçimi" başlıklı 39. maddesi  (b) bendindeki  "b) Ayrı listeler halinde seçim; Seçimlere ayrı listeler halinde gidilecekse, zorunlu organların asıl ve yedek üye adayları listeye yazılır. Seçim kurulu başkanlığı tarafından mühürlenen listeler oy pusulası olarak kullanılır." hükümleri dikkate alınarak "Ayrı listeler halinde seçim" yöntemi ile yapılan seçimlerde Halim Hallaç ve Caner Eker'e ait iki adet Temsilcilik Aday Listesi seçimler de yarışmış 796 kayıtlı üyenin oy kullanacağı seçimlerde toplam 2 sandıkta 750 üyemiz oy kullanmış olup bunlardan 4 adet geçersiz oy olarak kabul edilmiş 388 oy alan Halim Hallaç'a ait liste seçimleri kazanmıştır.


Türk Eğitim Sen Kadirli İlçe Temsilciliği Temsilcilik Seçimleri Ftoğraf Albümü için tıklayınız.


TÜRK EĞİTİM-SEN KADİRLİ İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI


06.01.2018 Cumartesi yapılan Türk Eğitim-Sen Kadirli İlçe Başkanlığı seçimlerinde, üyelerimizin yüzde 97'sinin katılımı demokrasiye bağlılığımızın ne derece yüksek olduğunun göstergesi olması bakımından hem çok önemli hem de çok değerlidir.


Yapılan seçimde kazanan Türk Eğitim-Sen'dir. 1992 yılından beri sendikal mücadeleye devam eden Türk Eğitim-Sen eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümünde ağırlık merkezi olmuştur.


Türk Milletinin çocuklarının her sorununun çözümü noktasında katkı yapmak bizim için şereftir.Bizden önce Türk Eğitim-Sen bayrağını taşıyan her başkanımız, her yönetim kurulu, iş yeri temsilcilerimiz bizim için iftihar abidesidir. Bütün üyelerimizin onurlu duruşu ile bugünlere gelinmiştir. Demokratik kurum olmanın yolu seçimdir.


Seçimle gelen her yönetim bağlı bulunduğu kurumun üyelerine hizmet etmesi esastır. Bu anlayış içinde bundan önce hizmeti esas almışsak bundan sonra da aynı duruş içinde ve anlayışla üyelerimizin haklarının korunması için mücadeleye devam edeceğiz. Seçim yenilenmek ve güçlenmektir.


Bu seçimin en önemli yanı üyelerimizin verdiği yönetme yetkisi ile onurlu vekaleti gururla taşıyacak olmamızdır. Demokrasi şöleni içinde geçen ilçe başkanlığı seçimlerinde aday olan tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum Demokratik olgunluk içinde güzel bir seçim yaşanmıştır. Her bir üyemiz bizim için değerlidir ve baş tacıdır.


Önümüzde ki süreçte bu birlik beraberliğimiz daha da büyüyerek artacaktır. Seçimlerde sandığa gelerek oy kullanan bütün üyelerimize şükranlarımı sunuyorum.


Kamu oyuna arzolunur.


Halim Hallaç

Tes Kadirli Yönetim Kurulu adına Başkan
08.01.2018 15:28