Kadirli İlçe Temsilciliği Halk Bankasını Protesto Etti

Kadirli İlçe Temsilciliği Halk Bankasını protesto eden bir basın açıklaması yaptı.

Kadirli İlçe Temsilciliğimiz Kadirli'de eğitim çalışanlarının maaşlarının yatırıldığı Halk Bankası'nı maaşların yatırıldığı gün ATM'lerde para olmaması nedeniyle protesto eden bir basın açıklaması yaptı.

 

TÜRK EĞİTİM-SEN

KADİRLİ İLÇE TEMSİLCİLİĞİ HALK BANKASI KADİRLİ ŞUBESİ

BASIN AÇIKLAMASI

                          Türk Eğitim-Sen Kadirli ilçe temsilcisi Hallaç ;Halk Bankası Kadirli Şubesi ATMLERİNDE yaşanan sorunlarla ilgili banka şubesi önünde basın açıklaması  yaptı. Başkan Hallaç Şunları kaydetti:HALK BANK KADİRLİ ŞUBESİ KÖR VE SAĞIR MI ?

Kıymetli basın mensuplarımız ; çok değerli eğitim çalışanı  arkadaşlarım ;

 Maaş günlerinde halk bankası kadirli şubesi atmlerinde yaşadığımız rezaleti protesto etmek amacıyla toplanmış bulunmaktayız.

         Özellikle 17 Aralık 2013 'te yaşanan ayakkabı kutusu olayından sonra Türkiye geneli Halk Bankası şubelerinde de bir dizi gariplikler baş göstermeye başlamıştır.Bunlardan en önemlisi banka atmlerinde para olmamasıdır. Maaşını almaya gelen kamu çalışanları her maaş gününde atmlerde para olmaması sebebiyle alınteri,göz nuru olan ücretlerini alamamışlardır.Konu hakkında hiçbir banka yetkilisi ile ne hikmetse muhatap olamadık.

Banka ile İlçe Milli Eğitim müdürlüğü arasında yapılan maaş ödemesi protokolünün 6.maddesinin 1.bendinde yer alan: ilçe milli eğitim müdürlüğünün 4.madde çerçevesinde bildireceği ödeme gününde ,Banka yine aynı madde uyarınca kendisine iletilen bilgiler doğrultusunda o döneme ilişkin maaş,ikramiye v.b ödemeleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün vadesiz hesabından alarak her bir kurum personelinin Halk Bankası nezdinde ki vadesiz hesabına alacak kaydedecek ve hesap sahiplerinin kullanımına hazır hale getirecektir, hükümlerini içermektedir.Bu hüküm olmasına rağmen banka atmlerinde arkadaşlarımız ağaç olup yeşermiş , maaşlarını hesaplarından çekmeleri mümkün olmamıştır.Ortak atmlerden para çeken arkadaşlarımız ayrıca yaptıkları işlemler için ücret ödemek zorunda kalmışlardır. Bu ödenen ortak atm işlem ücretlerini hangi banka yetkilisi karşılayacaktır.Yine ayrı bir konu kredi kartı ödeme günlerinde de atmlerden para yatırma işlemleri yapılamamaktadır. Bunun sonucunda kredi kartı borçlarına günlük faiz uygulanmaktadır. Bunun sorumlusu banka yetkilileridir. Sanırım ayakkabı kutularında giden paraları bu yolla telafi edebileceklerini düşünmektedir.

Kıymetli basın mensuplarımız ; çok değerli eğitim çalışanı  arkadaşlarım ;

Halk Bankası Kadirli şubesi bizlerle tüm iletişim yollarını kapatmış , keyfi uygulamalarına devam etmektedir. Şube müdüresine kendimizi tanıtıp sorunu iletmek istediğimizde sayın banka müdüresi sorunla ilgilenmeyi bir kenara bırakın ,kendinden bi-haber, vurdumduymaz bir tavır takınmıştır. Bu sorunlar yaşanmaya devam ettiği sürece Banka hakkında her türlü yasal zeminde hakkımızın aranacağının bilinmesi isterim. Şuan Banka yetkilileri hem kör hemde sağır vaziyette olayı geçiştirmeye çalışmaktadır. İlçemiz genelinde bütün eğitim çalışanlarına maaş hesaplarına EFT talimatı vererek herhangi bir başka hesaplarına maaşlarının aktarımını yapmalarını öneriyoruz. İnsanı değerlerden uzak, iletişime kapalı banka şubesi yetkililerini kınıyor ve protesto ediyorum. Saygılarımla
05.03.2014 07:03