Kadirli birlik beraberlik gecemiz muhteşemdi

Türk Eğitim Sen Kadirli Temsilciliğimiz tarafından düzenlenen birlik ve beraberlik programı yoğun ilgi gördü.

Türk Eğitim Sen Şube Sekreteri ve Kadirli İlçe Başkanı Halim Hallaç, yaptığı açılış konuşmasında, Türk Eğitim-Sen Kadirli İlçe Temsilciliğinin, Kadirli'nin 7 Mart Kurtuluş günü münasebetiyle düzenlemiş olduğu programa katılanlarına teşekkür etti.

Her yıl geleneksel olarak bu tür toplantıları yapacaklarını, zor ve onurlu görevleri üstlenmekten hiçbir zaman kaçınmayacaklarını ifade eden Hallaç, şöyle konuştu: "Bugünlere kolay gelinmedi, Bugünler kendiliğinden gelmedi, Davamız ezelden beri haklıydı. Ama hep haklı çıkmayı bekledik durduk.

Sabrettik, dayandık ve inandık. Şimdi hak verenler çoğaldı. Şimdi hakkımızı teslim edenler arttı. Yüce Allah, bir koca asrı ve 22 uzun yılı bugünlere getirenlerden razı olsun. Bu ağır mesuliyeti taşıyacak omuzlara, sizlere güç versin, takat versin. Ve bugün burada toplanmamıza vesile olan, aziz şehitlerimize, hayatta olmayan eğitim çalışanlarına, dava arkadaşlarımıza rahmetini esirgemesin. Hasretimizin sadası, Milletimizin duası ve Allah'ın selamı üzerinize olsun. İman varsa imkânda vardır.

Elhamdülillah Türk Eğitim Sen iman kalesidir. İmkânda olacaktır. Yeter ki ferasetli olalım." Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan ise Türk Eğitim Sen'e çalışmalarında başarılar dileyerek, görev yaptığı 5 yılda önemli hizmetleri Kadirli'ye kazandırdıklarını söyledi.

Tarhan, seçimden önce söz verdiği vaatlerin tamamına yakınını Kadirli halkının hizmetine sunduğunu ve 30 Mart'ta yapılacak olan seçimlere de birbirinden önemli 41 proje ile hazırlandıklarını ifade ederek, "Yapamayacağımız hiçbir çalışma için söz vermedik. Allah'a çok şükür Kadirli'ye çok güzel hizmetler sunduk. Allah izin verirse 30 Marttan sonra da devam edeceğiz" dedi. Program, diğer konuşmalar ve yemek ikramı ile sona erdi.07.03.2014 23:22