16 Ocak 2019 Çarşamba
Anasayfa > HABERLER > ALİ SERT'İ ADALETE TESLİM ETTİK

ALİ SERT'İ ADALETE TESLİM ETTİK

11.11.2014 19:21 12 14 16 18 yazdır
Adana Bölge İdare Mahkemesine itiraz dilekçemiz Sumbas Kaymakamlığına teslim ettik.
ALİ SERT'İ ADALETE TESLİM ETTİK
Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında 2014/7233 muhabere numarası ile, suç duyurusu dilekçelerimizde izah edilen açıklamalar ışığında Türk Ceza Kanunu anlamında suç teşkil eden eylemleri nedeniyle, görevlerinin gereklerine aykırı bir şekilde yasa ve yönetmelik hükümlerine aykırı davrandığı aşikâr olduğundan Türk Ceza Yasası'nın 250 ve 257. maddesinde düzenlenen irtikâp ve görevi kötüye kullanmak suçunu oluşturduklarından haklarında gerekli soruşturmanın yapılmasını ve kamu davası açılmasını ilgili Cumhuriyet Savcılıklarından Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi olarak talep etmiş bulunmuştuk.

Görev süresi uzatılacak eğitim kurumu müdürleri için değerlendirme formunu ideolojik olarak puanlayan yukarıdaki yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunmuştuk.

Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında 2014/7233 muhabere numarası ile Savcılık Makamına teslim ettiğimiz dilekçe için tıklayınız. 


Osmaniye'de Yönetici Soykırımı Yapılmıştır

Suç duyurumuzla ilgili ön incelemede Maarif Müfettişinin soruşturmaya gerek yoktur, ilgililer görevleri gereği puanlama yapmışlardır. Okul müdürlüğü kazanılmış hak değildir şeklinde görüş beyan etmesi üzerine Kaymakamlık Soruşturma izni vermemiştir.


Bu durumun bize tebligatı üzerine Adana Bölge İdare Mahkemesine itiraz dilekçemiz Sumbas Kaymakamlığına teslim ettik.

 Adana Bölge İdare Mahkemesine itiraz dilekçemiz için tıklayınız.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri