23 Ekim 2018 Salı
Anasayfa > HABERLER > Ahmet Cevdet Paşa A. Lisesi Beldededir.

Ahmet Cevdet Paşa A. Lisesi Beldededir.

14.06.2014 19:20 12 14 16 18 yazdır
Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesinin MEBBİS kayıtlarında okulun adres bilgileri incelenerek ve "şehir merkezi" ibaresinin "belde" olarak düzeltilmesini istedik.
Ahmet Cevdet Paşa A. Lisesi Beldededir.
Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesinin bu beldede yer alan ayrı bir anadolu lisesi olarak bağımsız bir eğitim bölgesi olması ve okulun yerleşim yerinin Cevdetiye Beldesinde olması nedeniyle MEBBİS kayıtlarında okulun adres bilgileri incelenerek ve "şehir merkezi" ibaresinin "belde" olarak düzeltilmesini istedik.


Sayı

ŞMT.430.80/

27/01/2014

Konu

:  Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi

 

 

 

 

OSMANİYE VALİLİĞİNE

(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

 

 

İlgi:    a) 06/05/2010 Tarihli Ve 27573 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Milli Eğitim

              Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.

         b) Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'nün 24/04/2007

              tarih ve 4495 sayılı bakanlık oluru.

 

 

 

Osmaniye ili Cevdetiye Beldesi Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesindeki öğretmenler ilgi (a) daki yönetmeliğin  "Özür durumuna bağlı yer değiştirmeler" başlıklı 35. maddesi 5. fıkrasında; "(5) Özür durumundan yer değişikliği işlemlerinde; ilçe teşkilatı bulunmayan il merkezleri ve bu illerin diğer ilçeleri, büyükşehir belediyesi statüsünde olan illerin ilçeleri, beldeler ve köylerin her biri ayrı bir yerleşim yeri olarak değerlendirilecek ve bu yerleşim yerleri arasında yer değişikliği yapılabilecektir. Bu yerleşim yerlerinin içindeki eğitim kurumları arasında özür durumundan yer değişikliği yapılmaz." hükümlerine rağmen merkez ilçeye özür durumu veya il içi yer değiştirme başvuruları elektronik ortamda kabul edilmemektedir.

Fakat İlgi (b) deki bakanlık oluru gereğince bu okul Osmaniye ili Cevdetiye Beldesinde eğitim öğretime açılmıştır.

Bu hükümlere ve bakanlık oluruna göre Osmaniye ili Cevdetiye Beldesi ayrı bir yerleşim yeri olduğundan Osmaniye ili Cevdetiye Beldesi Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesindeki öğretmenlerin merkez ilçeye özür durumu veya il içi yer değiştirme başvurularının kabul edilmesi gerekmektedir.

 

Şöyle ki; Osmaniye ili Merkez İlçesinin düşman işgalinden kurtuluşu 7 Ocak günüdür ve bu gün merkez ilçedeki tüm okullar kurtuluş bayramı tatili yapmaktadır. Fakat Cevdetiye beldesindeki tüm okullar gibi Osmaniye ili Cevdetiye Beldesi Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi de açıldığı günden bu yana 7 Ocak günleri eğitim öğretimine devam etmektedir.

 

Bu durum bile bu okulun beldede olduğunun bir kanıtıdır. Okulun bulunduğu coğrafi alanın Cevdetiye Beldesi sınırları içinde olup olmadığı kamu kurumlarından da soruşturulabilir. Cevdetiye Beldesindeki diğer okullardaki öğretmenler özür durumu veya il içi yer değiştirme başvurusunda bulunabiliyor iken bu okuldaki öğretmenlerin özür durumu veya il içi yer değiştirme başvurusu teknik nedenlere bağlı olarak yani söz konusu okulun MEBBİS kayıtlarında şehir merkezinde yer almasından dolayı yapılamamaktadır.

 

Bu nedenle Osmaniye ili Cevdetiye Beldesi Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesinin bu beldede yer alan ayrı bir anadolu lisesi olarak bağımsız bir eğitim bölgesi olması ve okulun yerleşim yerinin Cevdetiye Beldesinde olması nedeniyle MEBBİS kayıtlarında okulun adres bilgileri incelenerek ve "şehir merkezi" ibaresinin "belde" olarak düzeltilmesi hususunda;

Gereğini arz ederiz.

                                              

                                                               Cihat KARAKUŞ                   Ahmet KANDEMİR

                                                         Şube Mevzuat Sekreteri                 Şube Başkanı

 

 

 

 

 

 

Ek :    1- Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'nün 24/04/2007

              tarih ve 4495 sayılı bakanlık oluru.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri