25 Mart 2019 Pazartesi
Anasayfa > HABERLER > Ağaç Dikme Etkinliğimiz Muhteşemdi

Ağaç Dikme Etkinliğimiz Muhteşemdi

29.04.2014 20:08 12 14 16 18 yazdır
Osmaniye Belediyesi,Türk Ocakları Osmaniye Şubesi, AGAMDER ve Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi Agaç Dikme kampanyası Sonuçlandı
Ağaç Dikme Etkinliğimiz Muhteşemdi
Osmaniye Belediyesi,Türk Ocakları Osmaniye Şubesi, AGAMDER ve Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi tarafından organize edilen Karaçay Vadisindeki Fakıuşağı Köprüsü ile Karacalar Köprüsü arasındaki çevre yolu kenarına 200 adet Aşılı Dut Agacı dikildi.Agaç dikme etkinliğine katılan tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Katılımcı Dernekler ve Sendikamız adına Av. Selahattin Arpacı aşagıdaki açıklamayı yapmıştır.


AGAMDER (ARPACI ALİ GÜZEL AHLAKI VE MİLLİ DEĞERLERİ

KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ)- TÜRK OCAKLARI DERNEĞİ VE TÜRK EĞİTİM SENDİKASI OSMANİYE ŞUBESİ

BASIN BİLDİRİSİ

Değerli Hemşehrilerimiz, Yerel medyamızın Güzide temsilcileri,  

Her şeyde, söz ve davranışları ile bütün insanlığa örnek sevgili Peygamberimiz  "Kıyametin Koptuğunu görseniz ve elinizde bir fidan olsa; o fidanı dikiniz."   Hadis-i Şerifleri ile de en büyük ÇEVRECİ olduğunu ortaya koymuştur.

Yukarıda isimleri yazılı AGAMDER ve TÜRK OCAKLARI dernekleri ile TÜRK-EĞİTİM SEN. Osmaniye Şubesi olarak bizler; bu Hadis-i Şerif doğrultusunda, her geçen gün beton yığınına dönmekte olan OSMANİYEMİZİN , yarınlarda  YEŞİL'e hasret kalmaması için , çocuklarımıza  FİDAN DİKME VE AĞACI YAŞATMA sevgisi aşılayabilmek için , en güzeli de bu tip faaliyetlerle insanlarımızda ?küllenmiş olan- MİLLİ ŞUURUN, ÜLKESİNE , MEMLEKETİNE, GÜZEL BİR ŞEYLER YAPMA ŞUURUNUN UYANISINA KATKIDA BULUNMAK İÇİN ortak faaliyetler yapma kararı almış bulunmaktayız.

Bu ortak girişimin önemli uygulamalarından biri olarak, siz değerli Basın mensupları ve Güzel Osmaniyeli Hemşehrilerimizin katılımı ve belediyemizin "Kadir Bilir" Başkanı Sayın Kadir Kara Beyefendinin de desteği ile Osmaniye'mizin GÜNEY ÇEVRE YOLUNA 1-5 KM. UZUNLUĞUNA YAYILACAK "200 ADET AŞILI DUT FİDANI  DİKME"   törenine hoş geldiniz.

Bildiğiniz gibi, kısa adı "AGAMDER" olarak belirlediğimiz "ARPACI ALİ GÜZEL AHLAKI VE MİLLİ DEĞERLERİ  KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ"   mizin amacı dernek adında yazdığı gibi; "Güzel Ahlakı ve Milli değerleri Koruma ve yaşatma" ya yönelik faaliyetlerde bulunmaktır. Derneğimizin hiçbir siyasi amacı ve beklentisi yoktur.

Diğer  TÜRK OCAKLARI DERNEĞİ ile TÜRK-EĞİTİM SENDİKASI'nın da amacı öz olarak bundan farklı değildir. 

Sevabını Yüce Rabb'imizden bekleyerek, güzel ahlaklı insan yetiştirmeyi, milli değerlerin korunmasına ve kaybolmaya yüz tutan milli değerlerimizin yeniden canlandırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunmayı, önemli olaylar karşısında sessiz kalan milli bilincin uyanmasına yardımcı olmayı  gaye edinmiş bulunmaktayız. Bu amaçla; Derneğimizde devam eden kurslarımız yanında, yeniden aşağıda yazdığımız kursları da düzenliyoruz. Kursiyerlerden ÜCRET TALEP ETMİYORUZ. Sadece kursa yazılanlardan devam ve ilgi bekliyoruz.

DEVAM EDEN KURSLARIMIZ YANINDA YENİ AÇILACAK KURSLARIMIZ:

1-      İŞARET DİLİ İLE KONUŞMA

2-      OSMANLI TÜRKÇESİ (Yeniden açıyoruz)

3-      BAĞLAMA (Yeniden açıyoruz)

4-      GİTAR (Yeniden açıyoruz)

5-      HALK OYUNLARI (FOLKLOR)

AYRICA:  Bir sonraki  fidan dikme faaliyetimiz ise Orman İşletme Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak KARACALAR KÖYÜ ÜSTÜNDE ORMAN DEPOSU YANINDAN ÇULTUĞUN DERESİNE KADAR OLAN KISIMA, YİNE "200 ADET  DUT FİDANI DİKİMİ" ŞEKLİNDE OLACAKTIR. FİDAN DİKİLECEK YERLER BELİRLENMİŞ VE ÇUKURLARI AÇILMIŞTIR. DİKİM GÜNÜ VE SAATİ AYRICA DUYURULACAKTIR.

Yardımlarınız ve gösterdiğiniz ilgi için her birinize ayrı ayrı teşekkür eder, saygılar sunarım. 27.04.2014

Katılımcı Dernekler ve Sendika

Adına Av. Selahattin Arpacı

 Not:

1-      Derneğimize üye, bağış ve kursiyer konusunda desteklerinizi bekleriz.

2-      Derneğimizin Banka Hs.No.:

              ARPACI ALİ GÜZEL AHLAKI VE MİLLİ DEĞERLERİ

              KORUMA VE YAŞATMA   DERNEĞİ

              Kuveyt Türk-Merkez/Osmaniye Şb.

              IBAN:TR69-0020-5000-9446-2000-01
Ağaç Dikme Etkinliğimiz fotograf arşivi içn tıklayınız.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri