21 Ekim 2018 Pazar
Anasayfa > HABERLER > Adaletin tecelli etmesini bekliyoruz

Adaletin tecelli etmesini bekliyoruz

03.05.2016 13:14 12 14 16 18 yazdır
Halil İbrahim Kahraman'ın keyfi davranışları nedeniyle devleti 40 bin liralık zarara uğratması hakkındaki şikâyetimizi kapatan müfettişler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk
Adaletin tecelli etmesini bekliyoruz

Osmaniye Merkez İmam Hatip Lisesinin kız ve erkek olarak ikiye ayrılması sonucunda  kız öğrencilerin  Kız İmam Hatip Lisesine aktarılıp Halil İbrahim Kahraman'ın keyfi davranışları nedeniyle öğretmenlerin aktarılmaması sonucunda açılan davalar nedeniyle Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce, mahkeme masrafları ve avukatlık ücretleri olarak 40.951,00 TL ödenmiştir.
Unuttular Sanma Ensendeyiz Halil İbrahim Kahraman


Halil İbrahim Kahraman'ın keyfi davranışları nedeniyle devleti 40.951,00 liralık zarara uğratması hakkındaki şikâyetimiz müfettişlerden yargı kararları yanlış gerekçesiyle dönmüş, müfettişleri şikâyetimiz vali yardımcısından dönmüş, yetkililer hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmamız takipsizlikle sonuçlanmış en sonunda üst mahkemede itirazımızı reddetmişti.Şikâyetimizi tekrar yenilediğimizde müfettişler bu sefer mahkeme kararları neticesinde kamu zararı oluşmadığından dosyayı tekrar kapatmıştı. Boş durmadık, Maliye Bakanlığına yazı yazdık Maliye, mahkeme kararları neticesinde kamu zarara uğratılır dedi.


Dava masrafları, dava açılmasına neden olan kamu görevlilerine rücu edilebilir - Memurlar.Net

Bu gelişme üzerine şikâyetimi dördüncü kez yaptım, ifadeye çağrıldım. Tarafıma sorulan şunlar; Maliye Bakanlığına mahkeme kararı sonucunda oluşan masraflar ve avukatlık ücretleri kamu zararı olumu görüş yazısını siz mi yazdınız genel merkeziniz mi yazdı? Şikâyet etmeniz için davacılardan size talep geldi mi, mahkemeyi kazananlar sizin üyeniz mi?

Bende şu cevabı verdim şikâyetimi kamu vicdanı için yapıyorum. Yazıyı talebim üzerine genel merkezim yazdı davayı açanlarda üyemiz kaybedenlerde üyemiz biz doğru olanı hak olanı yapıyoruz.

Halil İbrahim Kahraman hakkında Maliyeden gelen bakanlık görüş yazısı idareyi bağlayıcı olmadığından dosya tekrar kapatıldı.


İşte dosyanın sonuç kısmı;


 


Sonuç kısmına iyi bakın hukuki görüşler idareyi bağlayıcı değildir diyor. Bunu kabul etmemek mümkün değil çünkü kanun diyor bunu, o zaman soruyoruz görevden aldığınız okul müdürleri 30 dava kazandı hukuk müşavirliğinin görüşüne dayanarak uygulamadınız bu mahkeme kararlarını. Görevden alınan okul müdürlerine gelince hukuk müşavirliğinin görüş yazısı bağlayıcı oluyor maliyenin hukuk müşavirliğinin görüş yazısı kamu zararına gelince bağlayıcı olmuyor.


Anlamadığımız şu Maliye Bakanlığının görüşü ortada iken, 20 küsur tane kazanılmış ve bölge idareden onaylanmış dava var iken ve bu davalar sonucunda mahkeme masrafları ve avukatlık ücretleri neticesinde devlet 40 bin liranın üzerinde zarara uğratılmış iken azıyı ben yazsam ne olacak genel merkez yazsa ne olacak, kamu zararın takibini kurum amiri yapması gerekirken ben yapıyorum. Sonuçta yapanın yanına kar kalıyor. Biliyorlar ki bu zimmet çıkarsa Türkiye değişecek yapanın yanına kar kalmayacak.Biz ise tekrar müfettişler hakkında bugün savcılığa suç duyurusunda bulunduk adaletin tecelli etmesini bekliyoruz.


Ahmet KANDEMİR
Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Omaniye İl Başkanı
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri