15 Aralık 2018 Cumartesi
Anasayfa > HABERLER > "ADALET" KARİKATÜR SERGİSİ OSMANİYE'DE

"ADALET" KARİKATÜR SERGİSİ OSMANİYE'DE

04.04.2016 16:32 12 14 16 18 yazdır
Karikatürcüler Derneği ile Osmaniye Barosu tarafından 'İnsan hakları ve adalet' konulu karikatür sergisi açıldı.
Karikatürcüler Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Osmaniye Barosu işbirliğince 32 eserden oluşan "ADALET" KARİKATÜR SERGİSİ Osmaniye'de 4 Nisan 2016 tarihinde 328 AVM de sergilendi.Segi açılışına Osmaniye Knt Konseyi yürütme kurulu üyeleri de katıldı. Osmaniye Baro Başkanı Dilem Aksoy, bir alışveriş merkezindeki serginin açılışında yaptığı konuşmada, ekarikatür sergisinin sanat ve hukukun birleşmesi sonucu ortaya çıktığını belirterek sergiye ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Serginin Türkiye Barolar Birliği'nin katkısıyla 79 ilde açıldığını ifade eden Aksoy, 'Sadece mevzuatla ilgilenerek iyi hukukçu olunamayacağını, hukukçuların sanattan da beslenilmesi gerektiğine inanıyoruz' dedi.


Karikatürcüler Derneği Doğu Akdeniz Temsilcisi Haydar Aktürk de, Karikatür ve hukukun temelinde 'insan' olduğunu vurgulayarak, karikatürcülerin insan hak ve hukukunu çizgilerle savunduğunu söyledi.

32 eserin yer aldığı sergi hafta sonuna kadar açık kalacak.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri